Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Sony prináša hybridný autofokus a elektrickú stabilizáciu už aj do mobilov

Nový senzor prináša funkcie doposiaľ vídané iba v klasických fotoaparátoch.

Sony Exmor RS IMX318 je nový fotosenzor, určený pre smartfóny. Oproti predchodcovi je menší a ponúkne rozlíšenie 22,5 Mpx. Veľkosť pixelu klesla z 1,12 na 1 mikrometer pri zachovaní obrazovej kvality. Narástli však dátové toky – novinka zvládne 4K video pri 30 snímkach za sekundu, FullHD pri 120 fps a HD pri 240 fps.

Novinka zaujme aj ďalšími parametrami. Ide o prvý mobilný fotoaparát vybavený hybridným automatickým zaostrovaním. Je založený na kombinácii merania kontrastu a fázovej detekcie. Sony uvádza, že preostrenie prebehne už za 0,03 sekundy. Ako dôkaz má poslúžiť nasledujúce video:

Inovovaná je aj optická stabilizácia. Informácie zbiera zo štandardného gyroskopu, integrovaného do smartfónu. Aktívne tak kompenzuje pohyb v troch osiach. Ukážkové video vyzerá dokonale, ide však len o propagačný materiál. Reálnu kvalitu odhalia až prvé ostré testy.

4K pre strednú triedu

Dôležitý význam novinky spočíva hlavne v skutočnosti, že fotoaparáty Sony nie sú integrované iba v rovnomennej značke zariadení. Japonská spoločnosť ich predáva mnohým ďalším výrobcom, predovšetkým do modelov vyššej triedy.

Exmor RS IMX318 síce prináša technický pokrok, nejde však o vrcholový model pre najdrahšie smartfóny. Je nástupcom rok a pol starého čipu IMX230, osadzovaného do Honoru 7 či Sony Xperie M5.

Kedy sa novinka objaví, zatiaľ nie je známe. Sony sa však už pustilo do výroby a prvé modely oznámi zrejme už na veľtrhu MWC v Barcelone.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.