Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Ubuntu umožní premeniť vybrané smartfóny na desktop

Novú funkciu operačného systému sprístupní Canonical aj portovaným zariadeniam.

Niekoľko dní po predstavení tableto-desktopu spoločnosť Canonical oznámila, že možnosť premeny na plnohodnotný počítač sprístupní aj ďalším zariadeniam. Konkrétne má ísť o OnePlus One a Sony Xperia Z1, na ktoré je možné Ubuntu nainštalovať ako alternatívny systém (ROM). Informácie sprostredkovala stránka Neowin.net.

Nové verzie portov systému pre spomínané smartfóny by mala spoločnosť ukázať už v týchto dňoch počas konferencie MWC. Dostupné na stiahnutie by mali byť čoskoro na oficiálnej stránke.

Konkurencia pre Continuum?

Myšlienka konverzie mobilného zariadenia na stolný počítač pritom nie je novinkou. Microsoft túto funkciu predstavil ešte koncom minulého roka ako Continuum. Jej nevýhodou sú však v súčasnosti vysoké hardvérové nároky.

Sprístupnenie podobnej funkcie pre cenovo výhodné smartfóny ako OnePlus One by ale mohlo „hrať do karát“ firme Canonical.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.