Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Unikla podoba neznámeho telefónu od Sony. Zdieľa črty s Xperiou Z5

Zariadenie s označením Xperia PP10 bude možno spadať do strednej alebo nižšej triedy.

Údajná Xperia PP10 (zdroj: @evleaks, Twitter) Údajná Xperia PP10 (zdroj: @evleaks, Twitter) Otvorenie veľtrhu Mobile World Congress 2016 je na spadnutie, no ešte predtým známy zdroj únikov @evleaks zverejnil na Twitteri render nového telefónu od Sony, o ktorom sme doteraz ešte nepočuli.

Smartfón zatiaľ pomenoval ako Xperia PP10, no aktuálne nie je jasné, či ide o pracovný alebo obchodný názov. Nevieme ani to, do akej cenovej kategórie by mohol spadať.

Môžeme si ale všimnúť niekoľko podobností s aktuálnou vlajkovou loďou – Xperiou Z5, prípadne aj prémiovejšieho modelu so 4K displejom. Pre tieto mobily je charakteristické rozmernejšie odomykacie tlačidlo naboku tela. Oproti starším modelom sa k jeho zväčšeniu výrobca rozhodol z prostého dôvodu – integrácie snímaču odtlačkov prstov.

Keďže rovnakým ovládacím prvkom disponuje aj Xperia PP10, zrejme ponúkne možnosť odomknutia telefónu prostým priložením palca tiež. Môže však ísť aj o šikovný marketingový ťah a senzor odtlačkov napokon nemusí ponúknuť vôbec.

Rozmiestnenie tlačidiel na Xperii Z5 (zdroj: Lukáš Koškár) Rozmiestnenie tlačidiel na Xperii Z5 (zdroj: Lukáš Koškár)

V súlade s dizajnom aktuálnych vlajkových lodí je aj umiestnenie klávesov pre ovládanie hlasitosti a hardvérovej spúšte fotoaparátu. Prehliadnuť sa nedajú ani podobne zaoblené rohy, no z obrázku je ťažké usúdiť, či je rám kovový. To isté sa dá povedať o zadnom kryte, ktorý sa javí akoby bol z brúseného hliníka. Podobný dojem však evokoval napríklad aj LG G3, no v skutočnosti bol jeho zadný kryt z plastu.

Na rozlúštenie hádaniek by sme už nemali čakať dlho. Je vysoko pravdepodobné, že Sony novinku predstaví práve počas štartujúceho veľtrhu MWC 2016 v Barcelone.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.