Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nové smartfóny Alcatel POP 4: Pestré farby aj parametre

Trojlístok nových smartfónov prichádza s 5 aj 5,5-palcovými uhlopriečkami displejov. Ponúknu rôzne farby.

Čínska firma TCL na MWC 2016 v Barcelone nepredstavila len svoj nový hybridný notebook Alcatel Plus 10 či dvojicu smartfónov Idol 4S a Idol 4.

Zároveň sa ponuka línie Pop rozšírila o trojlístok nových modelov. Na trhu budú známe ako Alcatel Pop 4, Pop 4+ a Pop 4S.

Všetky tri novinky ponúknu pestrý výber farieb, respektíve textúr obalov, pričom z pohľadu výbavy spadajú do (nižšej) strednej triedy. Spoločným znakom je aj nasadenie operačného systému Android 6.0.

zdroj: TCL Communication zdroj: TCL Communication

Najslabšie vybaveným smartfónom z trojlístka je model Pop 4. Okrem iného prináša 5-palcový IPS displej s rozlíšením 1 280 × 720 pixelov, štvorjadrový čipset Qualcomm Snapdragon 212, len 1 GB operačnej pamäte RAM a 8 GB vnútorného flash priestoru pre systém a dáta. Nechýba však aspoň podpora pamäťových kariet microSD (do 32 GB).

Ďalej Pop 4 potenciálnym zákazníkom ponúkne 8-megapixelový fotoaparát s auto-focusom a HDR, prednú 5-megapixelovú kameru s LED bleskom pre selfie, podporu pre 4G LTE, Wi-Fi 802.11n, Bluetooth 4.0 a dnes už pomerne raritné FM rádio. Batéria má kapacitu 2 500 mAh.

Pop 4 Pop 4 Pop 4 Plus Pop 4 Plus

„Prostrednou“ novinkou je model Pop 4+. Jeho prípadnou kúpou získame 5,5-palcový IPS displej s rozlíšením 720p. V útrobách nájdeme štvorjadrový čipset Qualcomm Snapdragon 212, ktorý je doplnený o 1,5 GB operačnej pamäte RAM a 16 GB rozšíriteľného flash priestoru. K dispozícii máme aj 8-megapixelový fotoaparát s auto-focusom, LED bleskom a HDR, predná kamera je 5-megapixelová. Spomenúť sa tiež dá konektivita analogická s modelom Pop 4 a rovnaká je i kapacita batérie.

zdroj: TCL Communication zdroj: TCL Communication

Trojlístok noviniek dopĺňa najlepšie vybavený smartfón Pop 4S. V tomto prípade síce opäť získame mobil s 5,5-palcovým IPS displejom, ale už s Full HD rozlíšením (1080p). Čipsetom je osemjadrový MediaTek MT6755M (Helio P10), ktorému sekundujú 2 GB RAM a 16 GB flashu s podporou microSD kariet do kapacity 64 GB.

Telefón tiež prináša 13-megapixelový hlavný fotoaparát s phase-detection auto-focusom, LED bleskom, HDR aj elektronickou stabilizáciou obrazu, predná kamera je 5-megapixelová (s LED bleskom). Konektivita je pomerne široká – LTE (cat. 6 - zvyšné dva modely majú cat. 4), Wi-Fi 802.11n, Bluetooth 4.2; nechýba ani FM rádio a špecialita v podobe snímača odtlačkov prstov. Batéria má najvyššiu kapacitu z trojice noviniek: výrobca udáva hodnotu 2 960 mAh a nezabudlo sa na podporu rýchleho nabíjania.

Informácie ohľadne dostupnosti noviniek neboli zverejnené.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.