Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Vylepšenia v Galaxy S7 sú nevýrazné, S6 bude najväčším konkurentom

Ján Trangel naživo z Barcelony  Argumenty hovoriace v prospech novinky sa budú hľadať iba ťažko.

Samsung predstavil svoj nový top model Galaxy S7. Je úplne evidentné, že inžinieri juhokórejského výrobcu dostali za úlohu opatrne inovovať a nemeniť nič, čo by mohlo zákazníkov odradiť.

Vylepšenia skryté pohľadom

A tu nastáva komunikačný problém. Nie však v tom, že by S7 neprinášala nič nové. Ale v tom, že väčšina vylepšení je úplne skrytých a dizajn ostal takmer rovnaký. Odlíšiť S7 od S6 bude na prvý pohľad vedieť iba skutočný technologický nadšenec. V očiach širokej verejnosti to proste bude ten istý telefón s iným menom...

Som ochotný veriť, že S7 spravil krok vpred v oblasti výkonu a technologicky ide o absolútnu špičku. Napríklad novinky v grafickom výkone a chladení sú atraktívne. Nie však pre bežných zákazníkov. Toto sú veci, ktoré sa nedajú chytiť a ťažko ich bude výrobca vysvetľovať záujemcom o nový smartfón.

V podstate to isté možno povedať aj o vylepšeniach pri nočných snímkach fotoaparátu či rýchlejšom zaostrovaní. Jediným skutočne silným ťahákom je vodotesnosť, čo je veľká vec, avšak nemusí stačiť.

Samsung Galaxy S7 na predstavení v Barcelone (autor: Ján Trangel) Samsung Galaxy S7 na predstavení v Barcelone (autor: Ján Trangel)

Konkurent z vlastných radov

Ako celok sa tak Samsung môže chytiť do vlastnej pasce. S6 bol až priveľmi podarený telefón, za posledné roky je to snáď jediné zariadenie s Androidom, ktoré až do úplného konca svojho životného cyklu nebolo prevalcované konkurenciou a aj rok po uvedení ešte vie súperiť s najlepšími.

Jeho cena pritom padla dole ako kameň, aktuálne oproti práve predstavenému modelu je aj o tri stovky lacnejší, závisí od predajcu. A po príchode S7  na trh sa nožnice ešte roztvoria.

Pokiaľ sa tak (úplne oprávnene) budú zákazníci pýtať, ktorý z týchto dvoch modelov si kúpiť, argumenty hovoriace v prospech novinky sa predajcom budú hľadať dosť ťažko. Najväčším konkurentom pre S7 tak paradoxne bude starší model Galaxy S6, ktorý je navyše dostupný vo verzii Edge aj pri menšej uhlopriečke displeja.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.