Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Panasonic Toughpad FZ-F1 a FZ-N1: Odolnosť na prvom mieste

Spoločnosť Panasonic prezentovala v Barcelone svoje nové odolné zariadenia.

Rodina zariadení Panasonic ToughBook so zvýšenou odolnosťou je opäť širšia. Spoločnosť na MWC 2016 v Barcelone predstavila dvojicu nových prírastkov. Ide o FZ-F1 (využíva operačný systém Windows 10) a FZ-N1 (založený na Androide 5.1.1).  

zdroj: Panasonic zdroj: Panasonic Napriek tomu, že Panasonic svoje novinky prezentuje ako „odolné ručné tablety pre profesionálne použitie“, v skutočnosti majú formát telefónu: disponujú 4,7-palcovým displejom. Má byť čitateľný aj za ostrého denného svetla či v daždi, je možné ho ovládať v rukaviciach. Zariadenie tiež môže disponovať voliteľným aktívnym aj pasívnym dotykovým perom.

ToughPady okrem iného ponúkajú štvorjadrový Snapdragon 801 s 2 GB operačnej pamäte RAM, rozlíšenie 720p na displeji, 16 GB vnútorného flashu alebo širokú konektivitu – 4G LTE / 3G, GPS, NFC čip, Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth v4.1 (Class 1) aj microUSB. Batéria s kapacitou 3 200 mAh by mala zvládnuť „8-hodinovú pracovnú zmenu“ a je používateľsky vymeniteľná. Potenciálne tiež môžeme využiť aj voliteľnú prídavnú batériu. Za pozornosť môžu stáť aj hlasné stereo reproduktory (do 100 dB).

Samozrejmosťou je zvýšená odolnosť voči pádom, vode aj prachu (IP65/IP67). Predaj odštartuje od budúceho mesiaca. Android verzia vyjde na 1 499 dolárov, Windows 10 IoT Mobile Enterprise model vyjde na 1 599 dolárov. Analogické ceny môžeme očakávať aj v eurách.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.