Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nová technológia nabije telefón za 15 minút

Spoločnosť Oppo demonštrovala v Barcelone novú technológiu s názvom Super VOOC Flash Charge.

foto: Liliputing.com foto: Liliputing.com Vzhľadom na stúpajúci výkon i základných smartfónov a postupne rastúce kapacity batérií je zaistenie čo najrýchlejšieho nabíjania stále dôležitejšie. K riešeniam ako Qualcomm Quick Charge pribudla na MWC 2016 novinka od firmy Oppo. Nadväzuje na už známu technológiu VOOC, predstavenú v roku 2014.

Nová technológia Super VOOC Flash Charge od Oppo sľubuje ešte viac posunúť súčasné možnosti nabíjania batérií. Výrobca v Barcelone deklaroval, že pomocou novej technológie bude možné nabiť batériu smartfónu za pozoruhodných 15 minút. Ide pritom o batériu s kapacitou 2 500 mAh, pripomína stránka Liliputing.com. Nabíjaním s dĺžkou 5 minút by sme pritom mali získať 10 hodín hovorov.

Ako sa dalo predpokladať, využitie technológie si vyžiada špeciálnu batériu aj adaptér. Na druhej strane, technológia pracuje so štandardnými portami USB Type-C alebo microUSB. Super VOOC Flash Charge nabíja 5 V a využíva špeciálny algoritmus, ktorý má zabrániť prehrievaniu.

Zástupcovia Oppo sa na MWC 2016 nechali počuť, že novú experimentálnu technológiu plánujú nasadiť do budúcich smartfónov (minimálne vlastnej značky). Zatiaľ však žiadny produkt podporujúci Super VOOC Flash Charge k dispozícii nemajú.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.