Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Microsoft zrýchlil tempo, aktualizoval testovací Redstone pre telefóny

Priniesol návrat aplikácie Insider Hub. Zostavenie je dostupné len na najnovších zariadeniach.

Americká spoločnosť plní svoj sľub – po minulotýždňovom vydaní prvej verzie mobilného Redstone  včera sprístupnila ďalší testovací náhľad. Členovia Windows Insider programu tak môžu vyskúšať Windows 10 Mobile s číselným označením 14267.1004.

Microsoft pripomína, že aktuálne zostavenia sú dostupné len pre majiteľov telefónov s oficiálnou podporou mobilnej „desiatky“. Okrem aktuálnych vlajkových lodí Lumie 950 a 950 XL medzi ne patrí Lumia 550, Lumia 650Xiaomi Mi4. Najnovšie sa k nim zaradil aj Alcatel OneTouch Fierce XL.

V znamení opráv

Insideri sa opäť dočkali opráv niektorých známych chýb. Dôležité boli najmä pre vlastníkov low-end Lumie 550. Po inštalácii predchádzajúcej verzie systému totiž boli zaznamenané vážne problémy s nabíjaním zariadenia, prípadne s nemožnosťou jeho rozpoznania počas pripojenia cez USB.

. . . .

zdroj: redakcia

Opravené tiež bolo zobrazenie notifikácií pre vizuálnu hlasovú schránku. Tú budú môcť navyše využiť už aj používatelia s DualSIM smartfónmi. Návrat do testovania navyše hlási dlho sľubovaná aplikácia Insider Hub.

Medzi aktuálne známe chyby patria problémy s pripojením k bezdrôtovým displejom či chybná funkcionalita trackpadu v aplikácii Continuum (Lumia 950 XL).

Microsoft zároveň vydal aj nové zostavenie dektopovej verzie Windows 10. Úplne po prvý raz tak súčasne zverejnil testovací náhľad ako pre smartfóny, tak i pre počítače.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.