Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Línia Xperia Z je minulosťou, potvrdilo Sony

Žiadny model Xperia Z6 sa nepripravuje, budúcnosťou je iná rodina modelov.

V uplynulých dňoch vyvolalo menší rozruch vyhlásenie nemeckého zastúpenia firmy Sony na Facebooku, že rodina mobilných produktov Xperia Z to má takpovediac spočítané. Na bulharskom oficiálnom účte firmy Sony sa však objavila informácia, ktorá pôvodnú správu popierala.

Ako upozornil Xperiablog.net, firma Sony Mobile vydala k tejto téme stanovisko. V skratke povedané, potvrdzuje predchádzajúce správy o faktickom konci línie Xperia Z. V praxi to znamená, že na trhu by sa už nemal objaviť ani smartfón Xperia Z6, ktorý podľa niektorých fám bol už v príprave.

Kým línia Xperia Z je pre firmu Sony akousi uzatvorenou kapitolou, novú kapitolu naopak začína písať celkom nová rodina produktov Xperia X, ktorá bola oficiálne predstavená počas konania MWC 2016 v Barcelone. Zahŕňa trio produktov: Xperia X, XA a Xperia X Performance.  

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.