Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Mobilný Gmail už zvláda základnú úpravu textu. Upozorní na udalosti

Žiadaná súčasť prichádza až niekoľko rokov po uvedení prvej verzie aplikácie.

Mailové aplikácie Google pre mobilnú platformu Android dlhý čas nedisponovali možnosťou úpravy štýlu písaného textu (RTF). Situácia sa mení s príchodom najnovšej aktualizácie Gmailu. Základné editačné schopnosti dopĺňa aj inteligentné zobrazenie plánovaných udalostí.

Formátovacia lišta sa zobrazí po označení časti textu a kliknutí na tlačidlo „Formát“. Zvolené slová či vety je možné upraviť tučným, nakloneným či podčiarknutým písmom. K dispozícii je tiež zmena farby a pozadia textu.

. . . .

Prehľad nových funkcií v mailovom klientovi Gmail (zdroj: Google)

Napriek tomu, že Google deklaroval prítomnosť RTF funkcií v súčasne ponúkanej aktualizácii, na redakčných zariadeniach sa nám uvedené možnosti zatiaľ nezobrazili.

Rýchle pridanie a prehľad udalostí

Ďalšia novinka sa týka rýchlych reakcií na takzvané RSVP (pozvánkové) správy. V prípade, že používateľ vlastní účet v službách Google Calendar či Microsoft Exchange, má možnosť pridať udalosť do kalendára jediným kliknutím. Gmail by mal tiež zobraziť všetky kolidujúce udalosti prebiehajúce v rovnakom čase.

Spoločnosť sa na blogu pochválila, že z mobilných zariadení pristupujú k Gmailu už dve tretiny používateľov. Prípadné rozšírenie nových funkcií do „sesterského“ Inboxu či klienta pre iOS je zatiaľ otázne.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.