Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

iPhone s malým displejom príde už o necelý mesiac. Pozrite sa na vizuály

Nové správy potvrdzujú, že iPhone 5se dostane vzhľad iPhonu 5s a procesor z iPhonu 6s.

Nový 4-palcový iPhone známy ako 5se bude vyzerať takmer rovnako ako iPhone 5s. Dizajnéri ale zvolili oblejšie hrany. Tlačidlo na zapnutie a vypnutie displeja zároveň presunuli na bočnú stranu po vzore iPhonu 6 a 6 Plus.

Informáciu priniesol redaktor portálu 9to5Mac, ktorý v minulosti správne predpovedal napríklad príchod 12-palcového MacBooku s jedným portom, niektoré funkcie iOS 9 či uvedenie 4K iMacu. Opis pochádza od výrobcu obalov a zhoduje sa so správami z minulého mesiaca, ktoré popreli predošlé dohady o menšej verzii iPhonu 6.

Nový 4-palcový iPhone má mať tlačidlo na zapnutie a vypnutie displeja na bočnej strane (zdroj: 9to5Mac) Nový 4-palcový iPhone má mať tlačidlo na zapnutie a vypnutie displeja na bočnej strane (zdroj: 9to5Mac)

Skener odtlačku nechýba

Nový kompaktnejší telefón navyše údajne príde s rovnakými rozmermi, ako má iPhone 5s, vďaka čomu naň zapasujú obaly z predošlých modelov. Problémom môže byť len premiestnené tlačidlo na zapnutie a vypnutie displeja.

Hrany zariadenia by mali byť v porovnaní s iPhonom 5s viac zaoblené. Nie však až tak, ako na 4,7 a 5,5-palcových alternatívach.

Otvory pre reproduktor, mikrofón a konektory vyzerajú rovnako ako na iPhone 5s (zdroj: 9to5Mac) Otvory pre reproduktor, mikrofón a konektory vyzerajú rovnako ako na iPhone 5s (zdroj: 9to5Mac)

Ostatné časti na zverejnených vizualizáciách poukazujú na veľkú podobnosť s predošlým iPhonom. Prakticky rovnako vyzerá napríklad spodná strana s otvormi pre reproduktor a mikrofón. Novinár 9to5Mac popritom potvrdil, že nový iPhone bude podporovať technológiu Touch ID pre snímanie odtlačku prsta.

Výkon iPhonu 6s

Zdroj ďalej potvrdzuje staršie informácie o výkone iPhonu 5se. Zariadenie by malo disponovať rovnakými čipmi A9 a M9, ktoré sa dnes nachádzajú v iPhone 6s.

Z vizualizácie to nie je zrejmé, ale aj iPhone 5se by mal mať Touch ID senzor (zdroj: 9to5Mac) Z vizualizácie to nie je zrejmé, ale aj iPhone 5se by mal mať Touch ID senzor (zdroj: 9to5Mac)

Zariadenie sa vraj takisto bude môcť pochváliť výkonnejším fotoaparátom s podporou živých fotografií. Na druhej strane má chýbať displej s funkciou 3D Touch, ktorá sníma tlak.

Okrem zlatej, striebornej a šedej farby pribudne do ponuky ružový odtieň. Redaktor dodáva, že k dispozícii bude 16-GB a 64-GB verzia a nový model sa bude predávať za rovnakú cenu ako súčasný iPhone 5s.

Francúzske nákresy

Server upozorňuje i na nákresy, ktoré zverejnila francúzska stránka iGeneration a prevažne korešpondujú s jeho informáciami. Potvrdzujú rovnaké rozmery ako v prípade iPhonu 5s a zaoblené hrany. Líšia sa však umiestnením tlačidla na zapnutie a vypnutie displeja, ktoré sa naďalej nachádza na hornej strane.

Nákres iPhonu, ktorý zverejnila francúzska stránka, sa s vizualizáciami takmer úplne zhoduje (zdroj: iGeneration) Nákres iPhonu, ktorý zverejnila francúzska stránka, sa s vizualizáciami takmer úplne zhoduje (zdroj: iGeneration)

Obrázky odhaľujú i malý výstup pre fotoaparát. Ten na predošlých 4-palcových iPhonoch nie je, takže je zrejmé, že vylepšený fotoaparát sa už do existujúceho tela nezmestil a musí mierne vystupovať von.

iPhone 5se by mal byť predstavený 15. marca spolu s novým 9,7-palcovým iPadom. Apple má v pláne spustiť predaj už o tri dni neskôr – 18 marca.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.