Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

iPhone s malým displejom príde už o necelý mesiac. Pozrite sa na vizuály

Nové správy potvrdzujú, že iPhone 5se dostane vzhľad iPhonu 5s a procesor z iPhonu 6s.

Nový 4-palcový iPhone známy ako 5se bude vyzerať takmer rovnako ako iPhone 5s. Dizajnéri ale zvolili oblejšie hrany. Tlačidlo na zapnutie a vypnutie displeja zároveň presunuli na bočnú stranu po vzore iPhonu 6 a 6 Plus.

Informáciu priniesol redaktor portálu 9to5Mac, ktorý v minulosti správne predpovedal napríklad príchod 12-palcového MacBooku s jedným portom, niektoré funkcie iOS 9 či uvedenie 4K iMacu. Opis pochádza od výrobcu obalov a zhoduje sa so správami z minulého mesiaca, ktoré popreli predošlé dohady o menšej verzii iPhonu 6.

Nový 4-palcový iPhone má mať tlačidlo na zapnutie a vypnutie displeja na bočnej strane (zdroj: 9to5Mac) 4fotografie v galérii Nový 4-palcový iPhone má mať tlačidlo na zapnutie a vypnutie displeja na bočnej strane (zdroj: 9to5Mac)

Skener odtlačku nechýba

Nový kompaktnejší telefón navyše údajne príde s rovnakými rozmermi, ako má iPhone 5s, vďaka čomu naň zapasujú obaly z predošlých modelov. Problémom môže byť len premiestnené tlačidlo na zapnutie a vypnutie displeja.

Pokračovanie článku pod reklamou videoreklama

Hrany zariadenia by mali byť v porovnaní s iPhonom 5s viac zaoblené. Nie však až tak, ako na 4,7 a 5,5-palcových alternatívach.

Otvory pre reproduktor, mikrofón a konektory vyzerajú rovnako ako na iPhone 5s (zdroj: 9to5Mac) 4fotografie v galérii Otvory pre reproduktor, mikrofón a konektory vyzerajú rovnako ako na iPhone 5s (zdroj: 9to5Mac)

Ostatné časti na zverejnených vizualizáciách poukazujú na veľkú podobnosť s predošlým iPhonom. Prakticky rovnako vyzerá napríklad spodná strana s otvormi pre reproduktor a mikrofón. Novinár 9to5Mac popritom potvrdil, že nový iPhone bude podporovať technológiu Touch ID pre snímanie odtlačku prsta.

Starý dizajn a aktuálny hardvér: Taký vraj bude nový iPhone 5se
Starý dizajn a aktuálny hardvér: Taký vraj bude nový iPhone 5se

Pripravovaný nový iPhone bude zrejme mix starého dizajnu a nových technológií

Výkon iPhonu 6s

Zdroj ďalej potvrdzuje staršie informácie o výkone iPhonu 5se. Zariadenie by malo disponovať rovnakými čipmi A9 a M9, ktoré sa dnes nachádzajú v iPhone 6s.

Z vizualizácie to nie je zrejmé, ale aj iPhone 5se by mal mať Touch ID senzor (zdroj: 9to5Mac) 4fotografie v galérii Z vizualizácie to nie je zrejmé, ale aj iPhone 5se by mal mať Touch ID senzor (zdroj: 9to5Mac)

Zariadenie sa vraj takisto bude môcť pochváliť výkonnejším fotoaparátom s podporou živých fotografií. Na druhej strane má chýbať displej s funkciou 3D Touch, ktorá sníma tlak.

Okrem zlatej, striebornej a šedej farby pribudne do ponuky ružový odtieň. Redaktor dodáva, že k dispozícii bude 16-GB a 64-GB verzia a nový model sa bude predávať za rovnakú cenu ako súčasný iPhone 5s.

iPhone 5se má údajne lákať aj novým ružovým odtieňom
iPhone 5se má údajne lákať aj novým ružovým odtieňom

Farba má byť značne odlišná od verzie „Rose Gold.“ Porovnať sa dá s variantmi iPodu nano a iPodu touch.

Francúzske nákresy

Server upozorňuje i na nákresy, ktoré zverejnila francúzska stránka iGeneration a prevažne korešpondujú s jeho informáciami. Potvrdzujú rovnaké rozmery ako v prípade iPhonu 5s a zaoblené hrany. Líšia sa však umiestnením tlačidla na zapnutie a vypnutie displeja, ktoré sa naďalej nachádza na hornej strane.

Nákres iPhonu, ktorý zverejnila francúzska stránka, sa s vizualizáciami takmer úplne zhoduje (zdroj: iGeneration) 4fotografie v galérii Nákres iPhonu, ktorý zverejnila francúzska stránka, sa s vizualizáciami takmer úplne zhoduje (zdroj: iGeneration)

Obrázky odhaľujú i malý výstup pre fotoaparát. Ten na predošlých 4-palcových iPhonoch nie je, takže je zrejmé, že vylepšený fotoaparát sa už do existujúceho tela nezmestil a musí mierne vystupovať von.

iPhone 5se by mal byť predstavený 15. marca spolu s novým 9,7-palcovým iPadom. Apple má v pláne spustiť predaj už o tri dni neskôr – 18 marca.

Menší iPhone a iPad Air 3 majú prísť na trh už o mesiac
Menší iPhone a iPad Air 3 majú prísť na trh už o mesiac

Zdá sa, že Apple chystá raketový štart predaja jarných noviniek. Už 3 dni po ich predstavení.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.