Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Rebríčku najkazovejších mobilných zariadení kraľuje Samsung s Androidom

Nová štúdia sa pozrela aj na rôzne typy problémov so zariadeniami.

Samsung s Androidom po víťazstve v kategórii najpredávanejších smartfónov obsadili prvú priečku ďalšieho, tentoraz menej lichotivého rebríčka. Jeho tvorca, spoločnosť Blancco Technology, sa totiž zameral na zariadenia a systémy s najväčšou mierou poruchovosti.

Výskum vykonaný na niekoľkých miliónoch zariadení zo Severnej Ameriky, Európy a Ázie bol realizovaný pomocou diagnostického nástroja SmartChk v poslednom štvrťroku 2015.

Počet poruchových smartfónov a tabletov so systémom Android bol takmer šesťnásobne vyšší než obdobných zariadení s iOS. Ostatné platformy do štatistiky zahrnuté neboli.

Podrobné podiely výrobcov a operačných systémov zobrazuje nasledovný graf:


Európu ťažia problémy so signálom

Ako najčastejší zdroj problémov sa ukázali kamerové snímače (10 %) a dotykové obrazovky (9 %). Na chvoste zoznamu sa umiestnili problémy s batériou, mikrofónom (6 %) a celkovým výkonom (6 %).

Po prihliadnutí na geografické oblasti sa Severoameričania a Ázijci najviac sťažovali na problémy s výkonom, zatiaľ čo Európanov trápil nekvalitný signál.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.