Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Microsoft zrejme pripravuje Windows 10 Mobile pre ďalšie smartfóny s Androidom, možno aj OnePlus

Spoločnosť poodhalila svoje plány na sociálnej sieti Weibo.

Spoločnosť Microsoft podľa všetkého plánuje pokračovať v spolupráci s čínskym Xiaomi, pričom podobný „vzťah“ by mala tento rok nadviazať aj so spoločnosťou OnePlus. Naznačujú to správy z webu Nokiapoweruser, podľa ktorých sa systému Windows 10 Mobile dočkajú nové vlajkové lode oboch uvedených výrobcov.

Nakrátko zrejme neobídu ani majitelia smartfónu OnePlus 2. Microsoft totiž údajne plánuje vydanie Windows 10 Mobile ako alternatívneho systému (ROM) pre OnePlus 3, Xiaomi Mi 5 a dokonca aj pre minuloročného zabijaka vlajkových lodí.

Windows 10 Mobile zrejme dostanú aj smartfóny OnePlus 2, OnePlus 3 a Xiaomi Mi 5 (zdroj: www.ithome.com) Windows 10 Mobile zrejme dostanú aj smartfóny OnePlus 2, OnePlus 3 a Xiaomi Mi 5 (zdroj: www.ithome.com)

Spoločnosť mala tieto informácie zverejniť v odpovedi pre fanúšika na sociálnej sieti Weibo. Nakoľko máme k dispozícii len obrázok konverzácie, pravdivosť tvrdení nevieme overiť.

Správy by však mohol podporiť fakt, že Windows 10 Mobile je od decembra verejne dostupný pre smartfón Xiaomi Mi 4 vo forme voliteľného operačného systému (ROM). Zdroju „hrá do karát“ aj nedávny únik informácií či pomerne nový tablet, ktorý je so systémom z Redmondu aj oficiálne predávaný.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.