Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Apple vraj namiesto nového tabletu iPad Air chystá prekvapenie

Firma Apple by mala budúci mesiac predstaviť niekoľko dôležitých noviniek.

V polovici budúceho mesiaca by mala firma Apple predstaviť napríklad aj nový malý iPhone so 4-palcovým displejom (iPhone 5se) a novinky sa nemajú vyhnúť ani línii tabletov iPad. Podľa najnovších správ však napokon príde k menšiemu prekvapeniu. Spoločnosť totiž nepredstaví novú generáciu iPadu Air, ktorá má byť známa ako iPad Air 3.

Ako uvádzajú stránky GSMArena.com či Phonearena.com, Apple však bude mať (plnohodnotnú) náhradu za spomínaný tablet. Predstaviť má totiž 9,7-palcovú verziu iPadu Pro. Pôvodne 12,9-palcový iPad Pro bol predstavený vlani a už sa nejaký čas oficiálne predáva na trhu.

Nie je vylúčené, že Apple týmto krokom fakticky ukončí ponuku iPadu Air a bude sa sústreďovať už len na modely iPad Pro (dve veľkosti) a iPad mini.

Z pohľadu výbavy však v princípe nemusia používatelia nič stratiť. Napokon už predtým sa uvádzalo, že nový iPad Air 3 by v podstate mal byť zmenšenou verziou iPadu Pro. Chýbať nemá napríklad štvorica reproduktorov, vylepšený displej s podporou Apple Pencil či Smart Connector na pripájanie odnímateľnej klávesnice.

Malý (kompaktný) iPad Pro by mal priniesť rovnaké kapacity pamäte aj farby ako veľký iPad Pro, no cenou bude analogický k ponuke súčasného iPadu Air 2.

Apple má svoje novinky predstaviť 15. marca.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.