Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

O2 zvažuje, že v ČR zákazníkom zablokuje reklamu na webe

Operátor uvažuje, že blokovanie reklamy ponúkne ako službu. Bez poplatku.

Zákazníci českého O2 možno dostanú voľbu blokovania reklám priamo operátorom. Mediálne spoločnosti už teraz avizujú, že to nebudú tolerovať. Zmena by sa mohla dotknúť až tretiny českej populácie.  

O tom, že spoločnosť takýto krok zvažuje, informoval v rozhovore pre české Hospodárske noviny generálny riaditeľ O2 Tomáš Budník. Týkať by sa to mohlo pevnej aj mobilnej siete. Zástupca operátora uviedol, že hlavným dôvodom je „bezpečnosť a užívateľský komfort“.

Doplnené o 19:30: O2 ešte nevie, či by službu spustil aj u nás. „Sme ešte len vo fáze úvah, či službu spustiť a aká by bola jej podoba. Diskusiu o slovenskom trhu sme preto zatiaľ ani neviedli,“ uviedla pre MobilMania.sk hovorkyňa českého O2 Lucie Pecháčková. Úvahy sú podľa nej v počiatočnom štádiu.

Ostré reakcie webov

Ilustračná snímka Ilustračná snímka
Proti takému kroku sa ale hneď postavili weby Ihned.cz, Blesk.cz či iDnes.cz. Tie avizujú, že svoj obsah zablokujú zákazníkom operátora, ak sa O2 do projektu pustí. Mafra, Economia a Seznam.cz označujú podľa českých Hospodárskych novín takýto krok za nezmyselný. Mohli by preň prísť o značnú časť príjmov.

„Vidíme v tom aj príležitosť pre mediálne domy, pretože výnosy z elektronických médií nepokrývajú poklesy z tých tlačených. Môžete to tiež vidieť tak, že môžeme dať vydavateľom príležitosť monetizovať obsah, ktorý zatiaľ dávajú zadarmo,“ tvrdí v rozhovore Budník.

Doplnené o 19:40: Podľa Budníka môžu vydavatelia začať používateľom so zablokovanou reklamou za články či videá účtovať poplatky. „Užívateľ, ktorý si zvolí, že nechce byť obťažovaný reklamou, musí akceptovať, že za obsah zaplatí týmto spôsobom,“ uviedol v reakcii pre médiá. O prípadnom spustení služby vraj firma diskutuje aj s hráčmi na mediálnom trhu.

Či podobný krok zvažuje aj slovenské O2, aktuálne zisťujeme.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.