Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Facebook spúšťa interaktívne reklamy. Zaberú ešte viac dát

Nová forma reklám zaberie celú obrazovku smartfónu. Chce upútať používateľov.

Len necelý týždeň po odhalení úmyslu Facebooku pridať komerčné správy do aplikácie Messenger predstavila sociálna sieť ďalšiu formu reklamy s názvom Canvas Ads. Obsah v podobe klasického príspevku v mobilnej aplikácií sa po kliknutí roztiahne na celý displej do podoby interaktívnej stránky.

Zákazníci môžu využiť viaceré formy prezentácie. Canvas okrem bežných obrázkov či videí podporujú aj zobrazenie zoznamu produktov, animácie či gestá potiahnutia vo vertikálnom aj horizontálnom smere. Interaktívna komerčná informácia sa oproti tej klasickej bude líšiť ikonou šípky pri dolnom okraji.

Konečná podoba Canvas Ads v aplikácii Facebook (zdroj: Facebook)

Spotrebuje ešte viac dát

Vývojári mysleli aj na problém načítania zložitého obsahu pri pomalom pripojení. Všetky reklamy tak budú do pamäte načítané vopred a ich zobrazenie by nemalo zabrať viac než jednu sekundu.

Zvýšený používateľský komfort sa však negatívne premietne do celkového objemu stiahnutých dát. Práve dátová náročnosť je dlhodobo jedným z najkritizovanejších nedostatkov mobilnej aplikácie sociálnej siete.

Jednoduchý editor a jednotná cena

Zadávatelia obsahu sa môžu do novej platformy registrovať v Centre pomoci. Facebook umožňuje vytvoriť reklamu v nástroji Canvas Builder, pričom nevyžaduje žiadne pokročilé znalosti programovania či dizajnu.

Spoločnosť potvrdila, že za nový formát reklamy bude účtovať rovnaké ceny ako za doterajší komerčný obsah na časovej osi používateľov.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.