Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

V Indii zakázali selfie, dávajú za ne pokuty

Od roku 2014 prišlo o život pri fotení selfie až 49 ľudí. 19 z nich pochádzalo z Indie.

Za vyhotovenie takzvanej „selfie“ fotografie hrozí už v Indii pokuta. Týka sa to konkrétne jej 12-miliónového mesta Bombaj, ktoré zákaz vydalo hneď v rámci niekoľkých zón. Na novinku upozornila agentúra AP prostredníctvom web stránky.

Mesto týmto spôsobom reaguje na niekoľko tragických incidentov vo svete, spôsobené práve vyhotovovaním čo najlepšej selfie. Obmedzenia sa týkajú celkovo 16 miest, z ktorých väčšina sa nachádza v oblasti pobrežia a priehrady. Tu totiž pri fotografovaní zomrelo pádom do vody hneď niekoľko ľudí. Fotenie selfie v označených zónach sa pokutuje čiastkou 1 200 rupií (približne 16 eur).

Podľa štatistík spoločnosti Priceonomics, ktorú odcitovala spomínaná agentúra, zahynulo od roku 2014 pri tejto činnosti až 49 ľudí, pričom 19 z nich pochádzalo z Indie. Tá sa vďaka tomu stáva krajinou s najväčším počtom úmrtí pri fotení selfie.

Na problém reagovalo aj Rusko

Problém so selfie si rovnako uvedomuje aj Rusko, ktoré počas minulého leta predstavilo kampaň s názvom „Bezpečná selfie”. Informoval o tom napríklad britský denník The Guardian.

Ruské ministerstvo vnútra počas tejto netypickej akcie navyše pripravilo špecializovanú brožúru, kde v podobe ikon vyzýva ľudí na bezpečné fotenie selfies. Zákazové značky zobrazené na obrázku nižšie vykresľujú celkovo 12 situácií, pri ktorých tvorca odporúča nefotiť sa. Súčasťou je napríklad fotografovanie s nebezpečným zvieraťom či selfie pri idúcom vlaku alebo aute.

Zákazové značky umiestnené v brožúre vydanej v rámci ruskej kampane „Bezpečná selfie“ (zdroj: Ministerstvo vnútra Ruska) Zákazové značky umiestnené v brožúre vydanej v rámci ruskej kampane „Bezpečná selfie“ (zdroj: Ministerstvo vnútra Ruska)

(1 EUR = 0,0133 INR)

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.