Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Chystaný 4-palcový iPhone vraj dostal iný názov

Novinka od Apple by mala byť uvedená za zhruba dva týždne.

iPhone 5s, zdroj: iMore.com iPhone 5s, zdroj: iMore.com Firma Apple by mala 15. marca predstaviť hneď niekoľko dôležitých noviniek.

Medzi nimi sa očakáva predstavenie nového 4-palcového iPhonu. Hoci pôvodne bol model známy ako „iPhone 5se“, podľa najnovších správ bude jeho finálny názov iný. Ako upozornila stránka 9to5mac.com, telefón má byť známy len ako „iPhone SE“. Išlo by v podstate o prvú aktualizáciu iPhonu, ktorá by neniesla v názve číslo. „SE“ pritom môže znamenať „Special Edition“.

Existenciu nového iPhonu s menším displejom si mali vyžiadať samotní používatelia, keďže ponuka aktuálnych iPhonov zahŕňa len väčšie uhlopriečky 4,7 a 5,5 palca. Tie sa už zdajú viacerým príliš veľké.

Z pohľadu parametrov, nový 4-palcový iPhone by mal ponúknuť analogické možnosti ako súčasné iPhony – čip A9, Touch ID, Apple Pay, Live Photos či 16 / 64 GB varianty. K dispozícii by mal byť aj vylepšený 8 MP fotoaparát. Dizajnom však bude podľa všetkého reminiscenciou starších modelov ako iPhone 5s.

Apple by mal v polovici marca predstaviť aj nový tablet, respektíve tablety. Hovorí sa o novom iPade Air, ktorý sa však možno napokon nebude konať – Apple vraj má namiesto toho predstaviť 9,7-palcovú verziu iPadu Pro.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.