Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

LG G5 bude existovať aj v prevedení bez Snapdragon 820

Novinka však vraj nebude primárne určená pre európsky trh.

Pred niekoľkými dňami sa objavilo v porovnávacom teste GFXBench pomerne záhadné zariadenie s označením „LG H840“.

Špekulovalo sa, či nepôjde o nejakú verziu vtedy ešte len chystanej vlajkovej lode LG G5. Ako informujú stránky GSMArena.com či Phonearena.com, „záhada“ okolo spomínaného smartfónu mala byť už rozlúsknutá. Pôjde o špeciálny model LG G5, ktorý bude určený (minimálne) pre Latinskú Ameriku.

Hlavný rozdiel bude spočívať v tom, že LG G5 pre Latinskú Ameriku neponúkne Snapdragon 820 so 4 GB RAM, ale Snapdragon 652 s 3 GB RAM. Zákazníci tohto modelu budú navyše ukrátení o VR 360 headset.  

Hoci „upravený“ LG G5 bude stále výkonným smartfónom, na možnosti „základného“ modelu nemá. Hoci Snapdragon 820 má na prvý pohľad len štyri jadrá a Snapdragon 652 až osem.

LG G5 (foto: redakcia) LG G5 (foto: redakcia)

Snapdragon 820 totiž využíva oveľa silnejšie procesorové jadrá Kryo, má výkonnejšie GPU a limitom druhého modelu je aj operačná pamäť: verzia so Snapdragon 652 je limitovaná LPDDR3 RAM, kým 820-tka môže využívať rýchlejšie a efektívnejšie pamäte LPDDR4.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.