Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

WhatsApp koncom roka ukončí podporu systémov od BlackBerry a Nokie

Populárny komunikátor rovnako skončí aj na starších verziách systémov Android a Windows Phone.

Jeden z messengerov patriaci spoločnosti Facebook, WhatsApp, koncom tohto roka ukončí podporu na zariadeniach BlackBerry (vrátane BlackBerry 10), Nokia S40 a rovnako Nokia Symbian S60. Ako popisuje oficiálny blog, firma sa chce striktne zamerať na mobilné systémy, ktoré majú v súčasnosti najvyšší podiel na trhu.

Súčasná ponuka aplikácií od WhatsApp bude ochudobnená o tri platformy (zdroj: WhatsApp) Súčasná ponuka aplikácií od WhatsApp bude ochudobnená o tri platformy (zdroj: WhatsApp)

Ponuka aplikácií WhatsApp zostane teda oklieštená iba na platformy iOS, Android a Windows Phone, s ktorými bude možné aj naďalej využívať webovú alternatívu služby.

Pozor by si však mali dať aj majitelia prístrojov so staršími verziami Androidu či Windows Phone. Od nového roka totiž spolu so spomínanými systémami stratia podporu aj vydania Android 2.1 a 2.2 a takisto Windows Phone 7.1.

Používatelia, ktorých sa tento rázny krok týka, si teda budú musieť nájsť alternatívnu možnosť internetovej komunikácie. Iným riešením je už iba „prejsť na novší Android, iPhone alebo Windows Phone pred koncom roka 2016 a používať tak WhatsApp aj naďalej“, dodáva spoločnosť.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.