Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

iPhone 7 vraj bude ultratenký. Nový iPad možno dostane 12-megapixelový snímač

Prednosťou nového smartfónu sa údajne stanú napríklad stereo reproduktory.

S blížiacim sa dátumom predstavenia noviniek spoločnosti Apple pribúdajú špekulácie o ďalšej generácii iPhonu či menšej verzii tabletu iPad Pro. Zatiaľ čo prednosťou smartfónu by mala byť tenká konštrukcia, dominantou iPadu vraj bude vylepšený optický snímač. O možnej výbave zariadení informovali servery 9to5Mac a Macotakara.

Menší brat 12,9-palcového iPadu Pro bude údajne disponovať zadnou kamerou s rozlíšením 12 megapixelov. Kvalita snímok by mala byť porovnateľná s iPhonom 6s. Chýbať by nemala ani podpora natáčania 4K videa.

Ďalším parametrom 9,7“ iPadu sme sa venovali v samostatnom článku.

iPhone 7: menšia hrúbka a stereo reproduktory

Aj keď sa zatiaľ hovorí hlavne o predstavení štvorpalcového iPhonu SE, ďalšie špekulácie sa týkajú novej generácie iPhonu s číslom 7. Potvrdzujú chýbajúci 3,5 mm jack konektor na pripojenie slúchadiel – spolu s tenším výrezom pre Lightning port má byť daňou za stenčenie smartfónu na 6,1 mm. Novinka tak bude o celý milimeter tenšia ako iPhone 6S.

Konektor pre slúchadlá spolu s mono reproduktorom budú zrejme minulosťou (zdroj: Ľubomír Vnuk) Konektor pre slúchadlá spolu s mono reproduktorom budú zrejme minulosťou (zdroj: Ľubomír Vnuk)

Vítanou súčasťou by mala byť integrácia stereo reproduktorov. Zariadenie údajne ponúkne aj základnú odolnosť proti vode či dažďu, nie však plnú vodotesnosť.

Nový dátum podujatia?

V súvislosti s predstavením noviniek sa najviac skloňuje dátum 15. marec. Viaceré zdroje však uvádzajú, že Apple sa na poslednú chvíľu rozhodol pre oddialenie prezentácie na pondelok, 21. marca.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.