Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

iPhone 7 vraj bude ultratenký. Nový iPad možno dostane 12-megapixelový snímač

Prednosťou nového smartfónu sa údajne stanú napríklad stereo reproduktory.

S blížiacim sa dátumom predstavenia noviniek spoločnosti Apple pribúdajú špekulácie o ďalšej generácii iPhonu či menšej verzii tabletu iPad Pro. Zatiaľ čo prednosťou smartfónu by mala byť tenká konštrukcia, dominantou iPadu vraj bude vylepšený optický snímač. O možnej výbave zariadení informovali servery 9to5Mac a Macotakara.

Menší brat 12,9-palcového iPadu Pro bude údajne disponovať zadnou kamerou s rozlíšením 12 megapixelov. Kvalita snímok by mala byť porovnateľná s iPhonom 6s. Chýbať by nemala ani podpora natáčania 4K videa.

Ďalším parametrom 9,7“ iPadu sme sa venovali v samostatnom článku.

iPhone 7: menšia hrúbka a stereo reproduktory

Aj keď sa zatiaľ hovorí hlavne o predstavení štvorpalcového iPhonu SE, ďalšie špekulácie sa týkajú novej generácie iPhonu s číslom 7. Potvrdzujú chýbajúci 3,5 mm jack konektor na pripojenie slúchadiel – spolu s tenším výrezom pre Lightning port má byť daňou za stenčenie smartfónu na 6,1 mm. Novinka tak bude o celý milimeter tenšia ako iPhone 6S.

Na nabíjanie slúži konektor Lightning. Budeme ho Na nabíjanie slúži konektor Lightning. Budeme ho potrebovať často, kapacita batérie klesla

Vítanou súčasťou by mala byť integrácia stereo reproduktorov. Zariadenie údajne ponúkne aj základnú odolnosť proti vode či dažďu, nie však plnú vodotesnosť.

Nový dátum podujatia?

V súvislosti s predstavením noviniek sa najviac skloňuje dátum 15. marec. Viaceré zdroje však uvádzajú, že Apple sa na poslednú chvíľu rozhodol pre oddialenie prezentácie na pondelok, 21. marca.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.