Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Súd rozhodol, že FBI nemôže nútiť Apple k dešifrovaniu iPhonu

Protichodné rozhodnutia súdov ešte viac zamotávajú situáciu okolo medializovanej kauzy.

Kalifornský súd v polovici februára prikázal spoločnosti Apple dešifrovať iPhone a poskytnúť FBI prístup k dátam útočníka zo San Bernardina. V pondelok 29. februára však iný súd v New Yorku rozhodol, že firma iPhone odomknúť nemusí. Tentoraz ale išlo o prípad dílera zatknutého ešte v minulom roku. FBI vyhlásila, že sa proti rozhodnutiu odvolá.

Otázka šifrovania už prerástla spomínané prípady a zďaleka sa netýka iba iPhonov. Zo šifrovania smartfónov sa stala celonárodná téma. Vyjadrili sa k nej prezidentskí kandidáti, mieni sa ním zaoberať kongres a medzitým sa chystajú k právnym krokom aj ďalšie významné spoločnosti technologického odvetvia. Tim Cook dokonca požiadal o rozhovor Baracka Obamu, od ktorého plánuje získať verejnú podporu.

Oba prípady sa posudzovali podľa zákona, ktorý je postavený na získavaní informácií od bánk. Apple sa teda môže hájiť, že sa ho predpis netýka. Ak však vznikne zákon namierený priamo proti šifrovaniu smartfónov, situácia bude úplne odlišná.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.