Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Swan sprístupnil pevný LTE internet v ďalších lokalitách

Operátor zopakoval plán pokryť do konca roka novou sieťou každé okresné mesto.

Spoločnosť Swan oznámila, že rýchly LTE internet na vysokej frekvencii poskytuje už aj v Čadci, Kysuckom Novom Meste, Modre a Starej Turej. Aktuálne je už dostupný v 16 mestách a viac ako stovke obcí.

V ponuke je program LTE internet S s rýchlosťou 6/1 Mbit/s za cenu 9,90 eura mesačne. Program L s rýchlosťou 70/5 Mbit/s je za cenu 19,90 eura. Ceny platia pri dvojročnej viazanosti. Operátor aplikuje týždenné FUP – 50 GB prenesených dát. Po minutí sa rýchlosť do konca týždňa zníži na hodnotu 1/1 Mbit/s.

Služba nie je dostupná na mobiloch a tabletoch, keďže je poskytovaná na špeciálnej, vyššej frekvencii.

Swan v tlačovej správe uviedol, že v každom väčšom meste buduje niekoľko 3,7 GHz základňových staníc, ktoré by mali zabezpečiť stopercentné pokrytie lokality.

Do konca roka 2016 chce operátor pokryť každé okresné mesto a aj menšie sídla. Službu si môžete kúpiť na predajniach Swanu a na webe poskytovateľa. Aktuálne je dostupná aj v mestách Bratislava, Bánovce nad Bebravou, Dunajská Streda, Galanta, Martin, Nitra, Pezinok, Senec, Sereď, Topoľčany, Trnava a Žilina, ale aj ich blízkom okolí.

Na frekvencii vyššej ako 3,5 GHz poskytuje internet aj Slovanet. Ten ho ponúka za cenu od 12 do 40 eur. Maximálna rýchlosť je 100/10 Mbit/s. Operátor uplatňuje 300 GB mesačné FUP.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.