Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Swan sprístupnil pevný LTE internet v ďalších lokalitách

Operátor zopakoval plán pokryť do konca roka novou sieťou každé okresné mesto.

Spoločnosť Swan oznámila, že rýchly LTE internet na vysokej frekvencii poskytuje už aj v Čadci, Kysuckom Novom Meste, Modre a Starej Turej. Aktuálne je už dostupný v 16 mestách a viac ako stovke obcí.

V ponuke je program LTE internet S s rýchlosťou 6/1 Mbit/s za cenu 9,90 eura mesačne. Program L s rýchlosťou 70/5 Mbit/s je za cenu 19,90 eura. Ceny platia pri dvojročnej viazanosti. Operátor aplikuje týždenné FUP – 50 GB prenesených dát. Po minutí sa rýchlosť do konca týždňa zníži na hodnotu 1/1 Mbit/s.

Služba nie je dostupná na mobiloch a tabletoch, keďže je poskytovaná na špeciálnej, vyššej frekvencii.

Swan v tlačovej správe uviedol, že v každom väčšom meste buduje niekoľko 3,7 GHz základňových staníc, ktoré by mali zabezpečiť stopercentné pokrytie lokality.

Pokračovanie článku pod reklamou videoreklama

Do konca roka 2016 chce operátor pokryť každé okresné mesto a aj menšie sídla. Službu si môžete kúpiť na predajniach Swanu a na webe poskytovateľa. Aktuálne je dostupná aj v mestách Bratislava, Bánovce nad Bebravou, Dunajská Streda, Galanta, Martin, Nitra, Pezinok, Senec, Sereď, Topoľčany, Trnava a Žilina, ale aj ich blízkom okolí.

Na frekvencii vyššej ako 3,5 GHz poskytuje internet aj Slovanet. Ten ho ponúka za cenu od 12 do 40 eur. Maximálna rýchlosť je 100/10 Mbit/s. Operátor uplatňuje 300 GB mesačné FUP.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.