Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

iPhone s úplne novým displejom vraj príde skôr

Apple sa údajne z pohľadu nasadenia novej technológie displejov poponáhľa.

Nasledujúce generácie smartfónu iPhone od Apple by popri iných novinkách mali priniesť aj celkom nové displeje. Respektíve nasadia namiesto súčasných LCD panelov riešenia na báze technológie OLED.

Podľa najnovších správ sa firma Apple ohľadne prechodu na nové OLED panely takpovediac poponáhľa. Údajne budú súčasťou nových iPhonov už v budúcom kalendárnom roku.

2017 namiesto 2019

Ilustračná snímka (zdroj: Shutterstock.com) Ilustračná snímka (zdroj: Shutterstock.com)
Najnovšia správa, na ktorú upozornili stránky Phonearena.com či GSMArena.com, sa pritom odvoláva na japonský list Nikkei, ktorý má mať informácie z dobre informovaných zdrojov. Ak by sa uvedená informácia (samozrejme, nepotvrdená zo strany firmy Apple) ukázala ako pravdivá, išlo by o výrazný posun v harmonograme nasadenia OLED displejov. Doteraz sa totiž ako najpravdepodobnejší termín prechodu z LCD na OLED technológiu u iPhonov spomínal horizont roka 2018 (ako najskorší), respektíve častejšie až rok 2019.

Firma Apple mala v tomto smere intenzívne komunikovať s kórejskými spoločnosťami Samsung a LG, ktoré by mali spomínané OLED panely dodávať. Mala si zisťovať, či by boli schopné dodať značné množstvo takýchto OLED displejov pre iPhony práve v roku 2017. Keďže odbyt iPhonov sa počíta v rádoch desiatok miliónov kusov každý kvartál, znamenalo by to nemalý nápor na výrobné kapacity dodávateľov.

Kontrakt však bude zároveň pre dodávateľov aj veľmi lukratívny. Aktuálne šumy z prostredia priemyslu spomínajú čiastku kontraktu až niekedy na úrovni 12 miliárd dolárov.

Už predtým sa pritom spomínalo, že potenciálni dodávatelia OLED panelov pre Apple rozširujú alebo minimálne plánujú rozšíriť svoje súčasné výrobné kapacity.

Firma Apple mala zároveň otvoriť pred pár mesiacmi pomerne tajné výskumné a vývojové centrum na Taiwane, ktoré sa má zaoberať práve oblasťami technológií displejov a ich zdokonaľovania.

Keďže tento rok sa očakáva predstavenie celkom nového iPhonu 7, budúci rok by sa mohli objaviť prvé iPhony s OLED displejmi v podobe zariadení „iPhone 7s“. Ak by sa dodržal súčasný kľúč označovania produktov, ktoré firma Apple zaviedla.

Zatraktívnia ponuku

Nasadenie OLED displejov namiesto konvenčných LCD panelov by malo priniesť hneď niekoľko výhod. Či už pôjde o pestrejšie farby, „čiernejšiu čiernu“ alebo lepšiu energetickú efektivitu – čiže lepšiu výdrž na jedno nabitie. Nie je žiadnym tajomstvom, že práve displej je na smartfóne najväčším „žrútom“ batérie.

OLED panely by v konečnom dôsledku mohli ešte viac zatraktívniť ponuku iPhonov na trhu aj voči konkurencii. Napríklad vlajkové lode Galaxy od Samsungu sa už pekných pár rokov môžu pýšiť nasadenými AMOLED, respektíve Super AMOLED displejmi a táto technológia displejov preniká aj do ponuky iných výrobcov.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.