Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Vyšla nová verzia mobilného Windows. Len pre konzervatívnejších testerov

Členovia Windows Insider programu sa zároveň dočkali firmvérových aktualizácií.

Microsoft počas včerajšieho dňa nevypustil len testovací Windows 10 pre PC. Dočkali sa aj smartfóny z Insider programu, nie však všetky. Zostavenie 10586.122 je k dispozícii iba testerom Slow Ringu a Release Preview Ringu.

Dôvodom je, že členovia Fast Ringu už testujú verziu systému známu ako Redstone (v súčasnosti 14267.1004).

Spoločnosť však naďalej vylepšuje aj predchádzajúce verzie, ktoré sa pravdepodobne dostanú medzi majiteľov najnovších telefónov s Windows 10 Mobile v podobe aktualizácie. Práve pre testovanie nadchádzajúcich oficiálnych updatov nedávno vznikol spomínaný Release Preview Ring.

Redstone môžu vyskúšať len majitelia telefónov, ktoré ponúkajú „desiatku“ už od výroby (foto: redakcia) Redstone môžu vyskúšať len majitelia telefónov, ktoré ponúkajú „desiatku“ už od výroby (foto: redakcia)

Viacero opráv

Viacero konkrétnych úprav sa týkalo prehliadača Edge. Opravené bolo zadávanie textu potiahnutím prsta (Word Flow) či funkcia uzavretia všetkých otvorených kariet.

Mnohé vylepšenia sa ako obvykle zamerali na celkové zvýšenie rýchlosti, spoľahlivosti a v neposlednom rade výdrže batérie. Zoznam všetkých zmien nájdete na blogu spoločnosti.

Konečne aj s firmvérom

Jednou z problematických častí testovania mobilnej „desiatky“ boli aktualizácie firmvéru. Zo začiatku ich členovia WIP nemali vôbec k dispozícii, neskôr Microsoft prišiel z riešením, vďaka ktorému sa dalo z programu ľahko vystúpiť, nainštalovať update a znova sa vrátiť.

Zbytočné obchádzky však počnúc dnešným dňom nebudú nutné. Všetci testeri začnú dostávať firmvérové aktualizácie bez obmedzení. Ako prvá by sa mala dočkať Lumia 950, pre ktorú bol nový softvér vydaný len včera.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.