Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Americký súd zavalila v prípade odomknutiu iPhonu kopa dokumentov

Obsah podporných materiálov si môže na webe prezerať aj laická verejnosť.

Koncom februára sme informovali, že do súdneho sporu v kauze sprístupnenia dát z telefónu útočníka zo San Bernardina medzi Apple a FBI plánujú zasiahnuť aj ďalšie technologické spoločnosti. Spolupracujúce aj konkurenčné firmy tvorcu iPhonu svoje slovo dodržali a súdu doteraz odovzdali 19 oficiálnych dokumentov. Na tému upozorňuje Neowin.net.

Na stranu Apple sa oficiálne pridali mená ako Amazon, Dropbox, Facebook, Google, Microsoft, Mozilla a ďalší. Používatelia môžu do ich zoznamu i obsahu nahliadnuť prostredníctvom oficiálnej stránky kalifornskej spoločnosti.

Pripomeňme, že americký súdny systém umožňuje jednotlivcom aj firmám nestranné zapojenie do procesu formou „amicus curiae“ (priateľ súdu). Odovzdané materiály preto môžu ovplyvniť smerovanie či rozhodnutie súdu.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.