Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Mokrý Samsung Galaxy S7 nenabijete. Výrobca do portu integroval senzor vlhkosti

Výrobca sa neuspokojil v upozornením v manuáli telefónu a nenechal nič na náhodu.

Smartfón Samsung Galaxy S7, ktorý sa u nás objaví už budúci týždeň, disponuje certifikáciou IP68a. To znamená takmer najvyššiu možnú ochranu pred vniknutím cudzích telies a kvapalín. Pred vonkajšími vplyvmi však nie je priamo chránený Micro USB port. Ako ale informoval web SamMobile, v Samsungu údajne mysleli aj na túto slabinu.

Manuál telefónu používateľom odporúča nenabíjať  ho krátko po ponorení do vody. Okrem tohto varovania je však zariadenie zrejme chránené aj senzorom vlhkosti, ktorý sa nachádza práve v Micro USB  porte.

Na jeho prítomnosť upozornil používateľ xxaarraa na fóre XDA. Podľa jeho slov sa smartfón Samsung Galaxy S7 Edge odmietol nabíjať aj 4 hodiny po krátkom ponorení. Na displeji svietil oznam: „V nabíjacom porte bola zaznamenaná vlhkosť.“

Možná vysoká citlivosť senzora má svoje opodstatnenie. Pri pokuse o nabíjanie by mohla prítomnosť vody viesť ku skratu a následnému zničeniu súčiastky alebo celého zariadenia.

Keďže informácie nevieme overiť, odporúčame čitateľom netestovať prítomnosť senzora a zaobchádzať so zariadením podľa inštrukcií v používateľskej príručke.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.