Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Vodeodolnosť Samsungu Galaxy S7 má aj svoje hranice. Názorne ich ukazuje video

Okrem obyčajných tesnení nájdeme v smartfóne aj šikovné riešenie ochrany reproduktora.

Jedným zo „staro-nových“ výdobytkov Samsungu Galaxy S7 je aj odolnosť voči vode charakterizovaná certifikáciou IP68. A práve táto ochrana sa stala hlavnou témou nedávno publikovaného videa od používateľa JerryRigEverything. Upozornil na to web Android Authority.

 

Autor videa popisuje spôsoby, akými výrobca zabraňuje vniknutiu vody do svojej najnovšej vlajkovej lode. Okrem bežných tesnení a lepidiel tak odhaľuje aj jemnú sieťku chrániacu reproduktor či indikátory vlhkosti.

 

 

Dôležité je pritom upozorniť na fakt, že poškodenie spôsobené presiaknutím vody nie je kryté štandardnou zárukou. Certifikácia IP68 totiž v prípade Samsungu Galaxy S7 znamená, že telefón dokáže vode vzdorovať iba do hĺbky 1,5 metra a iba po dobu pol hodiny.

Preto sa vnútri nachádzajú aj spomínané indikátory, ktoré by mali slúžiť práve pri posudzovaní záruky (pri styku s vlhkosťou zmenia farbu z bielej na ružovú). Jeden z týchto ukazovateľov je pritom viditeľný aj zvonku pri vytiahnutí slotu na Micro SD a SIM kartu.

 

 

Menším sklamaním je ale absencia priamej ochrany základnej dosky. Nenachádza sa na nej totiž žiadny hydrofóbny chemický povlak.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.