Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Mobilný Windows 10 pre staršie telefóny má prísť ešte tento mesiac

Microsoft bude pri jeho distribúcii opatrný. Pootvorí si zadné dvierka.

Vlastníci telefónov s Windows Phone 8.1 sa v marci možno konečne  dočkajú novej verzie platformy. Microsoft totiž údajne informoval svojich partnerov, že vydanie systému Windows 10 Mobile plánuje práve počas najbližších dní, informoval Venture Beat.

Americká spoločnosť vraj sprístupní mobilnú „desiatku“ najprv len pasívnou formou. Používatelia podporovaných telefónov budú môcť vyhľadať veľkú aktualizáciu cez nastavenia systému. Neskôr budú sprístupnené aj automatické notifikácie o jej dostupnosti.

Zrejme tak ide o snahu vytvoriť si priestor na odstránenie prípadných chýb a komplikácií, ktoré môžu pri vydaní systému pre staršie smartfóny nastať. Po tomto medziobdobí bude inovácia ponúknutá všetkým zákazníkom.

Zatiaľ nie je jasné, aké zostavenie bude Microsoft distribuovať. Je však zrejmé, že nepôjde o verziu známu ako Redstone (build 14267), ktorá je zatiaľ testovaná len v rámci Windows Insider programu.

Aktualizácie by sa mali opäť dočkať aj najnovšie vlajkové Lumie 950 a 950 XL. Sprístupnená bude nezávisle od updatu pre staršie telefóny, hoci pôvodne Microsoft zamýšľal opak.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.