Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Continuum má konkurenciu. Na vreckový PC sa premení už aj Android

Podpora sa však zatiaľ týka len jedného modelu z radu Nexus. Čoskoro sa to zmení.

Jednou z najzaujímavejších súčastí mobilného Windows 10 je funkcia Continuum. S jej pomocou je možné premeniť smartfón na takmer plnohodnotný počítač. Podobná funkcionalita sa však už našla aj pre operačný systém Android. Ponúka ju spoločnosť Maru.

Myš a klávesnicu pripojíte pomocou pripojenia Bluetooth (zdroj: MaruOS.com) Myš a klávesnicu pripojíte pomocou pripojenia Bluetooth (zdroj: MaruOS.com)

Maru Mobile nie je klasickou aplikáciou, ide o upravenú verziu systému (ROM). Aby ju bolo možné používať, je potrebné nainštalovať ROM do smartfónu, čím sú ale vo väčšine prípadov  porušené záručné podmienky.

Maru OS je na druhej strane k dispozícií bez akýchkoľvek nadbytočných aplikácií. Pri výbere programov tak dáva voľnú ruku používateľom.

Základ Maru Mobile je postavený na Androide 5.1 Lollipop (zdroj: Maru OS) Základ Maru Mobile je postavený na Androide 5.1 Lollipop (zdroj: Maru OS)

Debian na cesty. Zatiaľ len pre Nexus 5

Po pripojení smartfónu k externému monitoru cez HDMI môžu záujemcovia využívať prostredie linuxovej distribúcie Debian 8. Telefón pritom pracuje oddelene, pri práci na „počítači“ tak môžete napríklad telefonovať.

O kompatibilite aplikácií a ich chode na externom monitore zatiaľ veľa informácií nie je. Navyše, z radov smartfónov autori v súčasnosti garantujú podporu iba pre starší Google Nexus 5. Neskôr by však mali do zoznamu pribudnúť aj ďalšie zariadenia.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.