Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Continuum má konkurenciu. Na vreckový PC sa premení už aj Android

Podpora sa však zatiaľ týka len jedného modelu z radu Nexus. Čoskoro sa to zmení.

Jednou z najzaujímavejších súčastí mobilného Windows 10 je funkcia Continuum. S jej pomocou je možné premeniť smartfón na takmer plnohodnotný počítač. Podobná funkcionalita sa však už našla aj pre operačný systém Android. Ponúka ju spoločnosť Maru.

Myš a klávesnicu pripojíte pomocou pripojenia Bluetooth (zdroj: MaruOS.com) Myš a klávesnicu pripojíte pomocou pripojenia Bluetooth (zdroj: MaruOS.com)

Maru Mobile nie je klasickou aplikáciou, ide o upravenú verziu systému (ROM). Aby ju bolo možné používať, je potrebné nainštalovať ROM do smartfónu, čím sú ale vo väčšine prípadov  porušené záručné podmienky.

Pokračovanie článku pod reklamou videoreklama

Maru OS je na druhej strane k dispozícií bez akýchkoľvek nadbytočných aplikácií. Pri výbere programov tak dáva voľnú ruku používateľom.

Základ Maru Mobile je postavený na Androide 5.1 Lollipop (zdroj: Maru OS) Základ Maru Mobile je postavený na Androide 5.1 Lollipop (zdroj: Maru OS)

Debian na cesty. Zatiaľ len pre Nexus 5

Po pripojení smartfónu k externému monitoru cez HDMI môžu záujemcovia využívať prostredie linuxovej distribúcie Debian 8. Telefón pritom pracuje oddelene, pri práci na „počítači“ tak môžete napríklad telefonovať.

O kompatibilite aplikácií a ich chode na externom monitore zatiaľ veľa informácií nie je. Navyše, z radov smartfónov autori v súčasnosti garantujú podporu iba pre starší Google Nexus 5. Neskôr by však mali do zoznamu pribudnúť aj ďalšie zariadenia.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.