Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Facebook Messenger pre Android dostáva Material dizajn. Používatelia hlásia problémy

Komunikačná aplikácia sociálnej siete sa priklonila k dizajnovému jazyku Googlu.

Facebook začiatkom mesiaca začal s distribúciou aktualizácie aplikácie svojho komunikačného klienta Messenger. Nová verzia sa okrem tradičných opráv a vylepšení dočkala výraznej zmeny grafickej stránky.

. . . .

Nová podoba karty s konverzáciami a postranného tlačidla (zdroj: redakcia)

Vývojári si zobrali za vzor dizajnový jazyk Googlu s názvom Material Design. Úpravy sa dočkal napríklad pás kariet, ponuka nastavení alebo zoznam aktívnych konverzácií.

Tlačidlo slúžiace na odoslanie novej správy, ktoré zaberalo celú šírku displeja, nahradila okrúhla ikona. Po jej stlačení je možné vybrať medzi písaním správy, zahájením hovoru či vyhľadávaním kontaktov a ľudí v sieti.

. . . .

Zmeny sa dočkali aj konverzácie či nastavenia aplikácie (zdroj: redakcia)

Problémy so stabilitou?

Nový dizajn aplikácie je dostupný iba pre používateľov operačného systému Android. V prípade, že aktualizácia neprebehne automaticky, možno ju nainštalovať ručne v Obchode Play

Napriek tomu, že Material Design si zakladá na jednoduchosti a rýchlosti, sa niektorí používatelia v recenziách sťažujú. Prekáža im na spomalenie a časté pády aplikácie či miznutie chatovacích hlavičiek. Je preto možné, že výrobca príde v dohľadnej dobe s ďalšou opravnou verziou.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.