Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Swan pokryl pevným LTE internetom päť ďalších miest

Operátor chce do konca roka pokryť všetky okresné mestá. Aktuálne je služba už v 21 mestách.

Spoločnosť Swan len minulý týždeň sprístupnila pevný 4G internet do Čadce, Kysuckého Nového Mesta, Modry a Starej Turej. Aktuálne oznámila, že pribudol aj v Dubnici nad Váhom, Komárne, Malackách, Nových Zámkoch a Púchove.

V ponuke je program LTE internet S s rýchlosťou 6/1 Mbit/s za cenu 9,90 eura mesačne. Program L s rýchlosťou 70/5 Mbit/s je za cenu 19,90 eura. Ceny platia pri dvojročnej viazanosti.

Operátor aplikuje týždenné FUP – 50 GB prenesených dát. Po minutí sa rýchlosť do konca týždňa zníži na hodnotu 1/1 Mbit/s.

„Swan pracuje aj na pokrývaní okrajových častí miest. V súčasnosti je služba LTE internet pre domácnosti dostupná aj pre viac ako 110 obcí z celého Slovenska,“ uviedol poskytovateľ v tlačovej správe.

Službu nemôžete využívať v mobiloch a tabletoch, keďže je poskytovaná na špeciálnej, vyššej frekvencii.

Okrem spomínaných miest je LTE internet dostupný aj v mestách Bratislava, Bánovce nad Bebravou, Dunajská Streda, Galanta, Martin, Nitra, Pezinok, Senec, Sereď, Topoľčany, Trnava a Žilina.

Má ho aj konkurencia

Na frekvencii vyššej ako 3,5 GHz poskytuje internet aj Slovanet. Ten ho ponúka za cenu od 12 do 40 eur. Maximálna rýchlosť je 100/10 Mbit/s. Operátor uplatňuje 300 GB mesačné FUP, po ktorom klesá rýchlosť.

O2 má rovnaký internet pre tri menšie obce na západnom Slovensku, so 100 GB na mesiac a následným poklesom rýchlosti. Stojí 25 eur vrátane 7-eurového bonusu na zariadenie.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.