Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Google Now on Tap rozozná text aj priamo z fotoaparátu

Spoločnosť Google zrejme „potajme“ rozšírila funkcie svojho asistenta.

Google Now on Tap už v niektorých prípadoch dokáže rozoznať text z fotografií (zdroj: Reddit) Google Now on Tap už v niektorých prípadoch dokáže rozoznať text z fotografií (zdroj: Reddit) Najnovšia verzia operačného systému Android priniesla minulý rok viacero vylepšení a nových funkcií. Jednou z nich bol aj pomocník Google Now on Tap schopný analyzovať text na obrazovke. Podľa informácií webu Android Police vývoj asistenta pokročil. Obohatila ho schopnosť optického rozoznávania znakov (OCR) z fotografií, v niektorých prípadoch dokonca priamo z fotoaparátu.

Novou funkciu sa zatiaľ pochválilo iba niekoľko používateľov Redditu. Nevieme teda s istotou povedať, či je novinka už verejne dostupná.

Rozdiely v aplikáciách a smartfónoch

Zatiaľ čo OCR zjavne spolupracuje s ľubovoľnou aplikáciou na prehliadanie obrázkov, medzi fotoaparátmi funguje pravdepodobne len s Fotoaparátom Google.

Fungovanie OCR sa zrejme líši aj v závislosti od zariadenia. Rôzne smartfóny totiž údajne vykazujú odlišné výsledky aj vtedy, keď je vstupná fotografia rovnaká.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.