Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Apple vraj chystá ešte väčší iPhone

Celkom nové iPhony však len tak skoro neuvidíme.

Ohľadne budúcej generácie telefónu iPhone sa objavila ďalšia zaujímavá (a nepotvrdená) informácia. Podľa Digitimes Apple pracuje na celkom novom iPhone s OLED displejom, ktorého uhlopriečka by mala byť ešte väčšia ako u súčasných modelov – predovšetkým z pohľadu verzie Plus. Kým súčasné maximum je 5,5 palca, nový iPhone s OLED displejom má vraj ponúknuť až 5,8-palcový displej.

Samozrejme, naďalej platí, že iPhony s novými displejmi neuvidíme v najbližšom období. Podľa najnovších správ by sa mohli objaviť už v horizonte roka 2017, no predchádzajúce správy boli ešte striedmejšie: spomínali roky 2018 či 2019.

Nie je vylúčené, že nový veľký iPhone dostane označenie iPhone Pro, čiže v štýle tabletov iPad. Väčšinu OLED panelov pre iPhone má dodať Samsung, zvyšné dodávky si podelia LG Display a Japan Display.

Momentálne sa však blížia novinky od Apple, ktoré sú o poznanie bližšou budúcnosťou. Už 21. marca by mala firma okrem iného predstaviť nový 4-palcový telefón iPhone, ktorý sa zrejme bude označovať ako Apple iPhone SE. Ponúknuť by mohol čipset A9, NFC, Apple Pay či 12-megapixelový zadný fotoaparát. Prítomná má byť aj podpora pre Live Photos, avšak nie 3D Touch.

Apple zrejme zároveň predstaví aj nový 9,7-palcový tablet. Možno však nepôjde o ďalší iPad Air, ale zmenšenú verziu pôvodne 12,9-palcového iPadu Pro. Tablet by mal ponúknuť čipset A9X, 4 GB RAM, kvarteto reproduktorov aj podporu pre Apple Pencil a klávesnicu Smart Keyboard.

Svoj priestor zrejme dostanú aj hodinky Apple Watch. Na tému upozornil web PhoneArena.com.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.