Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Microsoft testuje mobilnú aplikáciu na prihlásenie sa do počítača cez Bluetooth

Aplikácia bude pravdepodobne dostupná len pre zariadenia so systémom Windows Mobile 10.

Spoločnosť Microsoft testuje novú verziu aplikácie Authenticator pre Windows 10. Upozornil na to používateľ sociálnej siete Twitter WalkingCat, ktorý našiel jej betaverziu označenú ako „phone sign-in beta“. Informáciu priniesol The Verge.

Nová aplikácia umožní používateľom operačného systému Windows 10 prihlásiť sa k svojím počítačom prostredníctvom rozhrania Bluetooth. Postačí, ak zvolia svoje zariadenie zo zoznamu ponúknutého aplikáciou .

V minulosti Microsoft pre Windows 10 predstavil napríklad funkciu Windows Hello pre prihlásenie s pomocou čítačky odtlačkov prstov či kamery. Spoločnosť sa pri svojom najnovšom operačnom systéme zamerala na možnosť prihlásenia bez toho, aby používatelia museli zadávať heslo.

Phone Sign-in je zatiaľ testovaná ako betaverzia. Dostupná je však len pre operačný systém Windows Mobile 10. Je nepravdepodobné, že Microsoft v dohľadnej dobe ponúkne verziu pre zariadenia so systémom iOS alebo Android.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.