Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Aktualizácia mobilného Windows naznačila príchod na staršie telefóny

Nová verzia systému je určená pre nove smartfóny i pre testerov.

Microsoft včera vydával pravidelné mesačné aktualizácie, ktoré sa netýkali len dekstopovej verzie Windows 10. Zostavenia s označením 10586.164 sa tiež dočkali majitelia nových telefónov Lumia 550, 650, 950 a 950 XL. Nezabudlo sa ani na testerov Insider programu, konkrétne členov Slow a Release Preview Ringu.

Okrem štandardných vylepšení stability a výdrže batérie vývojári opäť pracovali na prehliadači Edge. Naďalej boli riešené problémy s tlačidlom na uzavretie všetkých kariet, ako aj so zadávaním textu potiahnutím prsta (Word Flow).

Opravy sa týkali aj komplikácií s detekciou Microsoft účtu či nefunkčným sťahovaním aplikácií z Obchodu. Kompletný zoznam zmien sa nachádza na webe spoločnosti.

Napriek viacerým opravám sa nová verzia systému podstatným spôsobom nelíši od tej predošlej. Firma to uviedla na otázku, prečo nebolo nové oficiálne zostavenie najprv preverené testermi.

Aktualizovaná notifikácia o dostupnosti novej verzie systému (zdroj: Windows Central) Aktualizovaná notifikácia o dostupnosti novej verzie systému (zdroj: Windows Central)

Portál Windows Centrum navyše informoval o drobnej, no zaujímavej zmene pri notifikácii o dostupnosti aktualizácie. Nabrala o niečo formálnejšiu podobu, ktorá môže indikovať pomalé prípravy na oficiálne vydanie Windows 10 Mobile pre staršie telefóny.

Podľa posledných správ by sa tie mohli dočkať už v najbližších dňoch. Microsoft mal o tom informovať svojich partnerov.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.