Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Facebook kúpil aplikáciu na vtipné zmeny tváre vo videu. V reálnom čase

Akvizíciu už potvrdili obe strany. Cena však zverejnená nebola.

Facebook včera potvrdil akvizíciu aplikácie Masquerade. Používateľom umožňuje aplikovať rôzne zábavné filtre ako sú známe osobnosti, zvieratá či animované postavičky do tvárí snímaných telefónom. Ako informoval Techchcrunch ani jedna zo strán neuviedla kúpnu cenu.

Služba Masquerade ponúka rôzne zábavné filtre (zdroj: Digitalspy.com) Služba Masquerade ponúka rôzne zábavné filtre (zdroj: Digitalspy.com)

Služba Masquarade, skrátene označovaná ako MSQRD, sa pritom len nedávno spájala v súvislosti so záujmom spoločnosti Apple. Pred dvoma týždňami ruský investor Eugene Gordeev zverejnil na sociálnej sieti informáciu, že služba bola odkúpená Applom za 117 miliónov dolárov (107,7 milióna eur). Rus neskôr sám potvrdil, že išlo o hoax.

Taking a break from coding to welcome the MSQRD team to Facebook!

Posted by Mark Zuckerberg on 9. marec 2016

Akvizíciu potvrdil aj startup Masquerade na svojom oficiálnom blogu. Obchod z pohľadu Facebooku dáva zmysel po tom, ako konkurenčný Snapchat získal obdobnú službu Looksery. Tá umožňuje vytvárať animované selfie fotografie. V minulosti sa pritom o kúpu Snapchatu pokúšal práve Facebook.

Americká spoločnosť potvrdila, že služba Masquerade, založená v Bielorusku, zostáva samostatným produktom. Zároveň si ponecháva kľúčových členov tímu, ktorí budú pôsobiť v Londýne.

Pripomeňme, že Facebook okrem služby Masquerade vlastní WhatsApp alebo Instagram.

(1 EUR = 1,0857 USD)

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.