Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Prezident Obama nepriamo komentuje spor Apple a FBI

Podľa hlavy USA je riešením hľadanie rovnováhy medzi súkromím a bezpečnosťou.

Americký prezident Barack Obama sa v piatok na festivale South by Southwest krátko venoval nezhodám medzi Applom a FBI. Priamo však neobhajoval ani jednu zo strán. Na vyjadrenie upozornil web BGR.

Podľa Obamu je nesprávne bezhlavo chrániť súkromie na úkor bezpečnosti a naopak. Namiesto toho odporúča nájsť rovnováhu medzi oboma záujmami. Príkladom majú byť letiskové kontroly, ktoré sprísneli po teroristických útokoch z 11. septembra 2001.

Problémom je, že po vyhovení FBI by sa vláda mohla dostať do hociktorého iPhonu na svete. Na druhej strane, pri plnom zabezpečení a šifrovaní smartfónov by bolo touto cestou nemožné odhaliť a usvedčiť napríklad distribútora detskej pornografie alebo teroristu. Prezident situáciu prirovnal ku kontu v švajčiarskej banke, ktoré sa vtesná do vrecka.

Záver je podľa Baracka Obamu taký, že k sporu sa nedá zaujať „absolutistický postoj“. Úplné a nepreniknuteľné šifrovanie smartfónov totiž nepovažuje za prostriedok k docieleniu dlhodobej rovnováhy.

Záznam z diskusie je dostupný aj na videoportáli YouTube. Predmetnú otázku sa moderátor opýtal približne v čase 1:16:00.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.