Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Telekom: 4G sme opäť rozšírili. Predávame už 90 percent LTE telefónov

Operátor zopakoval, že v najbližších rokoch vypne 3G sieť. Výrazne narástol počet ľudí so 4G telefónom.

Manažér segmentov produktov pre masový trh Telekomu Juraj Bóna prezentuje najpredávanejšie telefóny za február 2015. Len minimum z nich nepodporuje 4G Manažér segmentov produktov pre masový trh Telekomu Juraj Bóna prezentuje najpredávanejšie telefóny za február 2015. Len minimum z nich nepodporuje 4G Spoločnosť Slovak Telekom na dnešnej tlačovej konferencii oznámila, že k 1. marcu mala LTE sieť už pre 75,5 percenta ľudí. Postupne chce predávať všetky zariadenia s podporou tejto siete.

Manažér segmentov produktov pre masový trh Telekomu Juraj Bóna prezentoval, že ľudia surfujú cez  4G viac približne o 20 až 30 percent ako klienti s 3G. Zo zákazníkov s paušálom Happy využíva dáta vraj 60 percent.

Až 45 percent zákazníkov s Happy má už 4G zariadenie. Len pred piatimi mesiacmi to malo byť 22 percent ľudí.

„Viem, že niekedy sme konfrontovaní s tým, či tých dát [v paušáloch] máme veľa alebo málo, ale najmä pri vyšších paušáloch máme 4G telefóny za dobré ceny a zároveň dostatok dát,“ uviedol Bóna.  Aktuálne v LTE sieti Telekomu priemerne minie zákazník 1,3 GB dát. Celkovo je to priemerne 0,9 GB.

Operátor ukázal štatistiky pri svojej LTE sieti Operátor ukázal štatistiky pri svojej LTE sieti

Telekom má aj vysoký predaj nových 4G telefónov – aktuálne je to 90 percent. Od minulého roka operátor predáva iba LTE smartfóny. „Hlúpych“ zariadení sa predá desatina. „Keď budú cenovo dostupnejšie tlačidlové telefóny so 4G, okamžite na ne prejdeme,“ doplnil Bóna.

Kedy skončí 3G? O dva tri roky

Telekom potvrdil svoj zámer začať s vypínaním 3G siete už približne o dva až tri roky. Postupne chce posilniť 2G sieť a zrýchliť rýchlostné maximá pri tejto technológii. GPRS má skončiť, všade má byť maximálna rýchlosť 2G siete.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.