Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Android N odhaľuje prácu s aplikáciami na spôsob Windows

Okrem dôležitých systémových súborov novú funkciu spomína aj dokumentácia Androidu N.

Niekoľko dní po nečakanom uverejnení vývojárskeho náhľadu operačného systému Android N je odhalená ďalšia, nemenej zaujímavá novinka. V kóde dôležitých systémových súborov sa totiž nachádzajú zmienky o režime freeform, ktorý má umožniť prácu s aplikáciami vo forme okien. Upozornil na to web Ars Technica.

Platformu Windows majú tiež pripomínať tlačidlá „zavrieť“ a „maximalizovať“. V konečnom dôsledku by tak mohlo ísť o mód podobný funkcii Multi Window, ktorú poznajú používatelia Samsungu Galaxy Note 4 alebo systému Remix OS.

Android N sa možno bude podobať aj na známy Remix OS (na obrázku), zdroj: Jide Android N sa možno bude podobať aj na známy Remix OS (na obrázku), zdroj: Jide

Dôkazy sa nachádzajú aj v dokumentácií samotného náhľadu nového systému. Podľa nej budú mať aktiváciu freeform na starosti výrobcovia. Novinka by sa navyše mala týkať iba väčších zariadení s bližšie nešpecifikovanou uhlopriečkou.

Web Ars Technica sa napriek tomu pokúsil nový režim aktivovať. Funkciu sa nepodarilo spustiť ani po úprave jedného zo systémových súborov. Vysvetlením môže byť fakt, že použitý náhľad Androidu N ešte nie je dokončený.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.