Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nová beštia Vernee Apollo: Desaťjadrový čip aj 6 GB RAM

Mobilná novinka rozhodne púta svojimi parametrami. Aspoň na papieri.

Zdá sa, že tento kalendárny rok by mohol byť z pohľadu mobilných technológií aj v znamení rozmachu zakrivených displejov na mobilných telefónoch (podobnú možnosť sľubuje hneď niekoľko výrobcov, prvé novinky sa už objavili) a stúpajúcej kapacity operačnej pamäte RAM.

Kým prvou lastovičkou so 6 GB operačnej pamäte RAM sa stalo zariadenie Vivo Xplay5 a nedávno sa objavili informácie o Meizu Pro 6, aktuálna novinka ide rovnakým smerom.

Mobilná beštia

Zatiaľ pomerne neznámy výrobca z Číny Vernee má na svojej domovskej stránke zalistovanú novú vlajkovú loď, ktorá by sa už čoskoro mohla dostať do predaja. Minimálne na domácom čínskom trhu. Ide o model Vernee Apollo.

Zariadenie Vernee Apollo vyniká (aspoň z pohľadu papierových hodnôt) veľmi solídnou výbavou, ktorá z neho môže spraviť skutočnú „mobilnú beštiu“.

Vernee Apollo Vernee Apollo

Prehľad parametrov začneme napríklad pri 5,5-palcovom displeji, ktorý zobrazuje v rozlíšení 2 560 × 1 440 obrazových bodov. Využiť budeme môcť technológiu Force Touch, známu predovšetkým z iPhonov od Apple.

V útrobách nájdeme hneď desaťjadrový čipset MediaTek Helio X20 (MediaTek MT6797), ktorý bude navyše párovaný až so 6 GB operačnej pamäte RAM. Nešetrilo sa ani z pohľadu interného flash priestoru pre dáta: k dispozícii budeme mať rovno 128 GB.

Výkonný smartfón z Číny ďalej ponúkne potenciálnym zákazníkom 21-megapixelový hlavný fotoaparát na zadnej strane (využíva senzor Sony IMX230), predná kamera napríklad na video hovory alebo snímanie selfie fotografií je 8-megapixelová.

Kovové telo, nejasná dostupnosť

Telefón má navyše kovové telo, nechýba mu ani USB Type-C port, písali stránky Gizchina.com či Phonearena.com. Samozrejmosťou má byť dnes už štandardná komunikačná výbava (Bluetooth, Wi-Fi, GPS či 4G LTE) a na zadnej strane sa nachádza snímač odtlačkov prstov. Operačným systémom by mal byť Android Marshmallow.

Zatiaľ treba však ešte zodpovedať niekoľko otázok. Nie je napríklad jasná cena novinky ani dostupnosť napríklad v Európe. Smartfón však má byť konkurencieschopný. Predaj by mal odštartovať budúci mesiac.

Na webovej stránke Vernee sa navyše objavuje aj „nový produkt“ a smartfón známy ako „Thor“. Minimálne Thor má ponúknuť slabšie parametre.

zdroj: Vernee zdroj: Vernee

Mali by zahŕňať 5 či 5,5-palcový HD displej, čipset MediaTek MT6753, 3 GB RAM, 16 GB ROM či 13-megapixelový hlavný fotoaparát.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.