Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Navigácia Here končí na mobilnom Windows, má príliš malý trhový podiel

Podpora pre Windows 10 Mobile bude ukončená úplne, aplikácia na Windows Phone 8.1 dostane už len kritické aktualizácie.

Here mapy kedysi tvorili mapovú divíziu fínskej Nokie. Firma sa ju rozhodla odpredať súčasnému vlastníkovi - konzorciu nemeckých automobiliek Audi, BMW a Mercedes.

Tvorcovia navigácie Here sa rozhodli ukončiť podporu pre mobilné systémy od Microsoftu. Tradičná súčasť zariadení s Windows Phone 8 a Windows 10 Mobile tak už nebude dostupná.

Windows 10 Mobile: Úplný koniec

Aplikácia pre Windows 10 Mobile bola vytvorená pomocou bližšie nešpecifikovaného riešenia, ktoré už nebude účinné po 30. júni 2016. To je aj hlavný dôvod ukončenia podpory pre najnovší systém od Microsoftu.

Biznis smartfón Nokia Lumia 650 s Windows 10 Mobile, zdroj: Microsoft Biznis smartfón Nokia Lumia 650 s Windows 10 Mobile, zdroj: Microsoft

V rámci prípravy na túto zmenu teda tvorcovia navigáciu odstránia už koncom tohto mesiaca, aby obmedzili nové inštalácie. Aby mohol pokračovať vývoj Here máp aj pre tento systém, musela by sa aplikácia napísať nanovo, čo sa vzhľadom na jednopercentný podiel Windows 10 Mobile neoplatí.

Windows Phone 8.1: Len to najnutnejšie

Vzhľadom na to, že pri Windows Phone 8.1 sú spomínané mapy integrované priamo do systému, tvorcovia nemôžu rovnakým spôsobom ukončiť vývoj ako pri novšom Windows 10 Mobile.

Here Mapy kedysi boli hlavným lákadlom platformy Windows Phone Here Mapy kedysi boli hlavným lákadlom platformy Windows Phone

Rozhodli sa teda, že budúca podpora sa obmedzí len na kritické aktualizácie. Nové funkcie však už nebudú k dispozícii, pričom rovnako neprídu už ani aktualizácie mapových podkladov.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.