Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Samsung Galaxy S7: Toto je odhadovaná cena komponentov

Najdrahšími kúskami hardvéru majú byť čipset a fotoaparát.

Samsung Galaxy S7 na predstavení v Barcelone (autor: Ján Trangel) Samsung Galaxy S7 na predstavení v Barcelone (autor: Ján Trangel) Analytická firma IHS, ktorá si v minulosti „posvietila“ aj na náramok od hodiniek Apple Watch, vypracovala analýzu ceny komponentov nového Samsung Galaxy S7.

Podľa týchto informácií by mal hardvér smartfónu spolu s montážou stáť Samsung iba približne 230 eur. Upozornil na to web Re/code s dodatkom, že spoločnosť Samsung správy nekomentovala.

Najdrahšou súčiastkou sa s cenou asi 56 eur stal čipset Snapdragon 820 od firmy Qualcomm, ktorý je mimochodom vyrábaný v dielňach Samsungu. Spomínaný je ďalej aj fotoaparát s cenou približne 12 eur. Montáž dielov spoločnosť odhadla na 5 eur, no do ceny nezahrnula vývoj softvéru, marketingovú kampaň a ani dopravu. Tie môžu tvoriť nezanedbateľnú časť z celkovej ceny.

Suma sa tak viac podobá akontácii pri dotovaní smartfónu operátormi než plnej cene zariadenia.

(1 EUR = 1,1109 USD)

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.