Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Wozniak v internetovej diskusii podporil Apple v postoji proti FBI

Podľa Wozniaka by slabší bezpečnostný kód bol ľahkou korisťou pre zlých ľudí.

Wozniak, stojí v spore s FBI na strane Applu (zdroj: Digitaltrends) Wozniak, stojí v spore s FBI na strane Applu (zdroj: Digitaltrends) Ku konfliktu medzi spoločnosťou Apple a FBI, ktorá od výrobcu žiada odšifrovanie iPhonu útočníka zo San Bernardina, sa vyjadril aj spoluzakladateľ Applu Steve Wozniak. Vo svojich komentároch rozhodnutie zástupcov spoločnosti podporil. Informuje o tom The Verge.

Argumentoval, že ak by Apple bol prinútený napísať menej bezpečný zdrojový kód, zlí ľudia si nájdu cestu, ako tento fakt zneužiť. Doplnil, že na celý problém nazerá z pohľadu práva na osobnú slobodu.

Wozniak uviedol aj príklad, že dvakrát v živote napísal kód, ktorý by mohol byť nebezpečným vírusom. No nikdy ho nepoužil a vyhodil ho, pretože tento kód by mohol niekto zneužiť.

Spomínaný spor vyvolal búrlivú diskusiu vo viacerých oblastiach. Nepriamo sa k nemu vyjadril napríklad prezident Spojených štátov Barrack Obama alebo americký prezidentský kandidát Donald Trump. Ten vyzval ľudí na bojkot Apple, až kým FBI nevyhoveje.

Naopak na stranu kalifornského výrobcu sa postavili konkurenčné spoločnosti ako sú Google alebo Microsoft. Tie by v budúcnosti mohli naraziť na podobný problém.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.