Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Android N: Ochranu proti obnoveniu továrenských nastavení je možné obísť

Mierne komplikovaný postup umožňuje prístup do nastavení smartfónu.

Vo vývojárskom náhľade Androidu N je možné obísť zabezpečenie FRP. A hoci ide o pomerne „krkolomný“ postup, na jeho zvládnutie nie sú potrebné žiadne špeciálne znalosti. Na video od používateľa RootJunky upozornil web Android Police.

Zabezpečenie s názvom FRP (Factory Reset Protection) vyžaduje po obnovení továrenských nastavení prihlásenie do pôvodného Google účtu. Jeho účelom je zabrániť potenciálnym zlodejom alebo nálezcom v používaní zariadenia.

Demonštrácia bola vykonaná na Nexuse 6P. Kvôli povahe postupu však predpokladáme, že bude použiteľná na každé zariadenie so súčasným Androidom N.

video:

Postup po množstve jednoduchých krokov umožní dostať sa až do nastavení zariadenia. Odtiaľ používateľ vykoná ďalšie obnovenie továrenských nastavení, po ktorom by už nemali byť vyžadované prihlasovacie údaje pôvodného účtu.

Nakoľko ide o pomerne závažnú chybu, je pravdepodobné, že spoločnosť Google ju vo finálnej verzii Androidu N opraví.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.