Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Je toto prvá fotografia iPhonu 7 Plus? Poznáme aj ďalšie detaily

VIDEO Nové informácie potvrdzujú dohady o chýbajúcom 3,5mm jacku a menšej hrúbke, naznačujú Smart Connector.

Apple o niekoľko dní predstaví nový 4-palcový iPhone, avšak súbežne sa začínajú dostávať na svetlo sveta nové a nové nepotvrdené informácie o budúcom iPhone 7 a 7 Plus. Tie by mala kalifornská firma uviesť už túto jeseň, ako svoje vlajkové mobilné produkty pre nadchádzajúci rok.

Prvú možnú fotografiu iPhonu 7 Plus zverejnila čínska stránka Bastille Post a odkazuje na ňu napríklad portál MacRumors.

Prvá možná fotografia iPhonu 7 odhaľuje duálny fotoaparát, iné prekrytie antén a možný Smart Connector (zdroj: Bastille Post) Prvá možná fotografia iPhonu 7 odhaľuje duálny fotoaparát, iné prekrytie antén a možný Smart Connector (zdroj: Bastille Post)

Najvýraznejšou zmenou sú dva objektívy fotoaparátu. Ak je fotografia pravá, potvrdzovala by predošlé dohady, že iPhone 7 Plus by mohol priniesť takzvaný duálny fotoaparát. Jeho hlavnou výhodou by malo byť zlepšenie kvalitu fotografií sofistikovaným algoritmom kombinujúcim údaje z dvoch rôzne nastavených snímačov.

V spodnej časti zariadenia je na fotografii možné vidieť tri bodky. Jednou z možností je, že ide o Smart Connector doposiaľ známy iba z iPadu Pro. Najväčší tablet kalifornskej firmy využíva tento konektor na pripojenie externej klávesnice. Nie je však známe, na čo by mohol slúžiť v prípade iPhonu.

Nový iPhone by si mohol osvojiť Smart Connector využívaný iPadom Pro na pripájanie externej klávesnice (zdroj: Vizualizácia spoločnosti Felx & Volk) Nový iPhone by si mohol osvojiť Smart Connector využívaný iPadom Pro na pripájanie externej klávesnice (zdroj: Vizualizácia spoločnosti Felx & Volk)

Krajšie prekrytie antén

Ďalšou viditeľnou zmenou je vedenie línií ukrývajúcich antény. Apple si je už dlhšie vedomý toho, že pásy na súčasnom iPhone 6 a 6s nie sú práve najestetickejšie. Dokazuje to napríklad patent z polovice minulého roka, ktorý by ich mal úplne odstrániť.

Z fotografie vyplýva, že budúci iPhone sa ich zatiaľ nezbaví úplne, no budú zaberať menšiu plochu. Po novom sa ich dizajnéri z Cupertina rozhodli viesť iba popri hornej a dolnej hrane a zbavili sa priečnej línie na oboch koncoch.

Pokračovanie článku pod reklamou videoreklama

Okrem uniknutej fotografie sa pred niekoľkými dňami objavili taktiež údajné technické nákresy tela iPhonu 7. Zverejnil ich francúzsky portál NowhereElse a upozornil na ne web 9to5Mac.

Podľa uniknutých nákresov by sa mal iPhone 7 podobať na predošlý iPhone. Zmenené je vedenie krytia antén (zdroj: NowhereElse) Podľa uniknutých nákresov by sa mal iPhone 7 podobať na predošlý iPhone. Zmenené je vedenie krytia antén (zdroj: NowhereElse)

Nákresy potvrdzujú dizajn podobný s iPhonom 6 a 6s, ako aj zmenu vo vedení prekrytia antén. Na rozdiel od údajnej fotografie však na nich chýba sekundárny fotoaparát.

Nemusí to však znamenať rozpor s predošlou fotografiou. Analytik Ming-Chi Kuo zo spoločnosti KGI Securities totiž už minulý mesiac odkázal, že duálnym fotoaparátom bude tento rok vybavený iba väčší iPhone 7 Plus. Nákresy tak môžu zobrazovať menší, 4,7-palcový model.

Náramná podobnosť

9to5Mac pripomína situáciu spred dvoch rokov, kedy sa približne o tomto čase na čínskej sociálnej sieti Weibo objavili podobné fotografie vtedy ešte neznámeho dizajnu iPhonu 6. Fotografie sa neskôr ukázali byť pravdivé.

Fotografia možného tela iPhonu 7 (vľavo) a 2 roky stará uniknutá fotografia nákresu iPhonu 6 (vpravo) (zdroj: NowhereElse a Weibo) Fotografia možného tela iPhonu 7 (vľavo) a 2 roky stará uniknutá fotografia nákresu iPhonu 6 (vpravo) (zdroj: NowhereElse a Weibo)

Náramne podobný je nielen spôsob, akým boli fotografie zhotovené (pravdepodobne mobilným telefónom), ale aj detaily ako monitor, klávesnica alebo čínske znaky na obrazovke. Pokiaľ budú i nové fotografie nákresov pravé, pochádzajú pravdepodobne od niektorého zo zamestnancov čínskych výrobcov, ktorí sa zrejme už pripravujú na začatie sériovej výroby smartfónov s logom nahryznutého jablka.

Predstavy grafikov

Nákresmi a fotografiou sa inšpiroval grafik Veniamin Geskin a na svojom Twitter účte publikoval sériu upravených fotografií iPhonu 6. Možno na nich vidieť, ako by vyzeral nový smartfón s dizajnom iPhonu 6 a zmenami, ktoré doposiaľ o budúcom modeli vieme.

 

Zdroj, ktorý nákresy francúzskemu portálu poskytol, taktiež uvádza, že nové telo je výrazne tenšie ako súčasný iPhone, hoci z fotografií to priamo zrejmé nie je.

Spoločnosť venujúca sa modifikáciám iPhonov Felx & Volk sa na základe dostupných informácií domnieva, že iPhone 7 by mohol byť hrubý iba 6,1 mm. Pripravila niekoľko vlastných vizualizácií, ktoré zobrazujú tenší profil, duálny fotoaparát, upravené prekrytie antén i Smart Connector.

Nový iPhone by sa mohol hrúbkou priblížiť súčasnému iPodu Touch (zdroj: Felx & Volk) Nový iPhone by sa mohol hrúbkou priblížiť súčasnému iPodu Touch (zdroj: Felx & Volk)

Potvrdzuje sa chýbajúci jack

MacRumors odkazuje i na fotografie možného krytu pre pripravovaný iPhone 7, ktoré zverejnil francúzsky novinár Steve Hemmerstoffer. Novinár nie je zatiaľ v obore veľmi známy, avšak fotografie sú zaujímavé už len preto, že dizajn obalov potvrdzuje doterajšie predpovede.

Na spodnej strane vidíme dva otvory pre reproduktory a iba jeden pre konektor, pravdepodobne Lightning. To sa zhoduje s informáciu o predstavení stereo reproduktorov a zanechaní 3,5mm jacku, o čom sme naposledy písali začiatkom mesiaca.

Pravdepodobne rovnaký obal si z Číny objednal Lewis Hilsentegerz známy vďaka YouTube kanálu Unbox Therapy. Natočil video, na ktorom do neho vložil iPhone 6s a porovnával rozdiely.

Okrem obalu pre údajný iPhone 7 na videu ukázal i možný obal pre 4-palcový iPhone 5se, ktorý Apple pravdepodobne predstaví na budúci týždeň.

Popri už známych odlišnostiach obal pre iPhone 7 odhaľuje výraznejšie vybratie v zadnej časti za Lightning konektorom. To by mohlo potvrdzovať teóriu, že tri bodky na fotografii zo začiatku článku skutočne sú Smart Connectorom.

Pridajte sa k nám na Facebooku. FACEBOOK FANPAGE
Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.