Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Microsoft opäť sklamal. Mobilný Windows 10 viac starších telefónov nedostane

Druhej či tretej vlny podporovaných smartfónov sa nedočkáme. Zrejme nestačil výkon.

Americká spoločnosť po dlhých odkladoch sprístupnila Windows 10 Mobile aj majiteľom starších telefónov, ktoré využívali predchádzajúcu verziu platformy – Windows Phone 8.1. Zoznam 18 smartfónov, ktoré aktualizáciu dostali, je však konečný.

Microsoft tak opäť nedodržal sľub, podľa ktorého mali inováciu dostať takmer všetky zariadenia s poslednou verziou Windows Phone. Výrobca to viacnásobne potvrdil na sociálnej sieti Twitter.

Konečný zoznam podporovaných telefónov sa výrazne zúžil (zdroj: redakcia) Konečný zoznam podporovaných telefónov sa výrazne zúžil (zdroj: redakcia)

Nenaplnil očakávania

Podľa pôvodných plánov mala prísť mobilná „desiatka“ vo dvoch alebo troch vlnách. Microsoft už dávnejšie na oficiálnom webe informoval o niekoľkých podporovaných telefónoch, pričom uviedol, že ďalšie budú nasledovať.

Včerajším dňom sa však všetko zmenilo. Takmer dve desiatky telefónov dostávajú aktualizáciu, spoločnosť sa však „nepochválila“, že zoznam je konečný. To vyplynulo až z odpovedí na množiace sa otázky používateľov na sociálnych sieťach.

Zoznam telefónov s dostupnou aktualizáciou

Lumia 430

Lumia 636 (1GB)

Lumia 830

Lumia 435

Lumia 638 (1GB)

Lumia 930

Lumia 532

Lumia 640

Lumia 1520

Lumia 535

Lumia 640 XL

BLU Win HD w510u

Lumia 540

Lumia 730

BLU Win HD LTE x150q

Lumia 635 (1GB)

Lumia 735

MCJ Madosma Q501

Zlá odozva používateľov

Dôvody stojace za rozhodnutím krátko popísal šéf Windows Insider programu Gabriel Aul. V prípade chýbajúceho fotomobilu Lumia 1020 konkrétne išlo o vyššie percento hlásených problémov s výkonom, a taktiež menšia tendencia odporúčaní testerov na inštaláciu zostavení Windows 10.

Na zozname sa nenachádza napríklad ani vydarená, no už staršia Lumia 925 či tabletofón zo strednej triedy Lumia 1320. Rovnako boli vylúčené úplne všetky smartfóny s menej ako 1GB RAM.

Výrobca údajne premýšľa o zahrnutí posledného modelu, ktorý ešte „desiatku“ môže dostať – Lumia Icon. Tá sa však u nás nepredáva, v skutočnosti ide o brandovanú Lumiu 930 pre amerického operátora Verizon.

Množstvo nepodporovaných telefónov môže naďalej využívať Windows 10 Mobile vrámci testovacieho programu Microsoftu. Firma však upozornila, že ich podporu pre WIP v budúcnosti taktiež ukončí.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.