Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Chystaný nový iPad: Unikla cena, čo môžeme očakávať

Firma Apple by mala už čoskoro predstaviť svoj nový tablet z rodiny iPad.

Hoci dnes večer sa bude väčšina pozornosti sústreďovať zrejme na celkom nový 4-palcový iPhone, priestor by mal počas prezentácie dostať aj nový iPad.

iPad Pro od Apple iPad Pro od Apple Malo by ísť o 9,7-palcovú verziu tabletu iPad Pro, ktorý bol pôvodne predstavený s 12,9-palcovým displejom. Zároveň pôjde o akéhosi nástupcu iPadu Air.

Podľa najnovších správ chystaný 9,7-palcový iPad Pro odštartuje na trhu s cenou na úrovni 599 dolárov, respektíve eur. Pôjde tak o vyššiu základnú cenu, než v prípade iPad Air 2. Na druhej strane, základná konfigurácia už bude zahŕňať 32 GB vnútornej pamäte a nie 16 GB.

Nový iPad Pro má byť zároveň dodávaný aj v prevedení so 128 GB vnútorného priestoru pre dáta a chýbať nemá ani prevedenie s mobilnou LTE konektivitou. V tomto smere tak kopíruje ponuku 12,9-palcového iPad Pro.

Pokračovanie článku pod reklamou videoreklama

Neoficiálne správy podľa GSMArena.com zároveň uvádzajú, že Apple nevyradí z ponuky súčasný iPad 2 ani po predstavení nového iPad Pro. Pôvodný iPad Air však zrejme z ponuky zmizne.

Chystaný iPad Pro by v podstate mal predstavovať zmenšenú verziu pôvodného 12,9-palcového tabletu a to z pohľadu dizajnu aj výbavy.

Chýbať nemajú napríklad štyri reproduktory, vylepšený displej s podporou Apple Pencil, Smart Connector pre klávesnicu Smart Keyboard aj čipset A9X. Hlavný fotoaparát bude podľa všetkého 12-megapixelový a bude podporovať nahrávanie 4K videí. Pomáhať má i LED blesk.

Apple vraj namiesto nového tabletu iPad Air chystá prekvapenie
Apple vraj namiesto nového tabletu iPad Air chystá prekvapenie

Firma Apple by mala budúci mesiac predstaviť niekoľko dôležitých noviniek.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.