Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Chystaný nový iPad: Unikla cena, čo môžeme očakávať

Firma Apple by mala už čoskoro predstaviť svoj nový tablet z rodiny iPad.

Hoci dnes večer sa bude väčšina pozornosti sústreďovať zrejme na celkom nový 4-palcový iPhone, priestor by mal počas prezentácie dostať aj nový iPad.

iPad Pro od Apple iPad Pro od Apple
Malo by ísť o 9,7-palcovú verziu tabletu iPad Pro, ktorý bol pôvodne predstavený s 12,9-palcovým displejom. Zároveň pôjde o akéhosi nástupcu iPadu Air.

Podľa najnovších správ chystaný 9,7-palcový iPad Pro odštartuje na trhu s cenou na úrovni 599 dolárov, respektíve eur. Pôjde tak o vyššiu základnú cenu, než v prípade iPad Air 2. Na druhej strane, základná konfigurácia už bude zahŕňať 32 GB vnútornej pamäte a nie 16 GB.

Nový iPad Pro má byť zároveň dodávaný aj v prevedení so 128 GB vnútorného priestoru pre dáta a chýbať nemá ani prevedenie s mobilnou LTE konektivitou. V tomto smere tak kopíruje ponuku 12,9-palcového iPad Pro.

Neoficiálne správy podľa GSMArena.com zároveň uvádzajú, že Apple nevyradí z ponuky súčasný iPad 2 ani po predstavení nového iPad Pro. Pôvodný iPad Air však zrejme z ponuky zmizne.

Chystaný iPad Pro by v podstate mal predstavovať zmenšenú verziu pôvodného 12,9-palcového tabletu a to z pohľadu dizajnu aj výbavy.

Chýbať nemajú napríklad štyri reproduktory, vylepšený displej s podporou Apple Pencil, Smart Connector pre klávesnicu Smart Keyboard aj čipset A9X. Hlavný fotoaparát bude podľa všetkého 12-megapixelový a bude podporovať nahrávanie 4K videí. Pomáhať má i LED blesk.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.