Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Apple dnes predstaví lacnejší iPhone a ďalšie novinky. Toto očakávame

Okrem lacnejšieho iPhonu a menšieho iPadu Pro sa veľké prekvapenia neočakávajú.

Apple na dnes o 18.00 ohlásil podujatie, na ktorom plánuje predstaviť najnovšie verzie svojich produktov. Ako to už býva, internet posledné mesiace zaplavovali viac či menej spoľahlivé predpovede o tom, čo si pre nás kalifornská firma pripravila. S najväčšou pravdepodobnosťou však môžeme očakávať nasledujúce novinky.

Nový 4-palcový iPhone

V súvislosti s dnešným predstavením je najčastejšie skloňovaný nový 4-palcový iPhone. Mohol by niesť názov iPhone SE alebo iPhone 5se a mal by nahradiť iPhone 5s, ktorý je dnes stále predávaný za zvýhodnenú cenu.

Nový 4-palcový iPhone by mal pripomínať iPhone 5s s oblejšími hranami Nový 4-palcový iPhone by mal pripomínať iPhone 5s s oblejšími hranami

Práve iPhone 5s by mal nový model dizajnom najviac pripomínať, hoci hrany budú vraj o niečo viac zaoblené. Lepšie však pochopiteľne budú vnútornosti. Hovorí sa o procesore A9, vďaka čomu by sa nový model prinajmenšom do jesene výkonom vyrovnal súčasným vlajkovým lodiam – iPhonu 6s a 6s Plus.

Nový iPhone by mal podporovať živé fotografie a Touch ID, chýbať však bude 3D Touch. K dispozícii bude vraj 16 a 64 GB verzia. Fotoaparát by mal byť 8 alebo 12-megapixelový.

9,7-palcový iPad Pro

Hoci spočiatku sa hovorilo o novom iPade Air, posledné správy naznačujú, že Apple v skutočnosti plánuje predstaviť menšiu verziu iPadu Pro.

Podobne ako iPad Air, aj menší iPad Pro má mať 9,7-palcovú uhlopriečku, tu však podobnosť s ním končí. Najmenšia kapacita bude 32 GB a najväčšia 128 GB. Chýbať by nemali ani mobilné dáta.

Na internete sa objavili nákresy nového iPadu (zdroj: Engadget) Na internete sa objavili nákresy nového iPadu (zdroj: Engadget)

Podobne, ako 12,9-palcový iPad Pro, aj menší model by mal disponovať štyrmi reproduktormi, podporou pre Apple Pencil, Smart Connectorom, procesorom A9X či 12-megapixelovým fotoaparátom. Apple k nemu vraj ponúkne aj zmenšenú Smart klávesnicu.

Nový model by sa mal predávať za cenu od 599 dolárov, u nás zrejme za rovnakú cenu v eurách.

Nový iPhone a iPad budú údajne dostupné už niekoľko dní po predstavení.

Nové náramky

Ešte koncom januára sa hovorilo, že Apple by mohol v marci predstaviť tiež novú generáciu inteligentných hodiniek Apple Watch. Portál MacRumors je však presvedčený, že tie nakoniec zatiaľ neuvidíme.

Spoločnosť vraj namiesto nich ukáže nové náramky pre aktuálny model. Pôjde o nové farby pre existujúce náramky, no hovorí sa i o celkom novom náramku z nylonu.

Fanúšikovia Apple Watch by sa mali dočkať nových náramkov (zdroj: MacRumors) Fanúšikovia Apple Watch by sa mali dočkať nových náramkov (zdroj: MacRumors)

Softvérové novinky

Na spadnutie je však nová verzia ich operačného watchOS 2.2. Mala by riešiť hlavne dlho kritizovanú nemožnosť pripojiť k jednému iPhonu viac hodiniek naraz a lepšie mapy.

Apple chystá i nové verzie ďalších operačných systémov. Po viacerých beta verziách by mal byť čoskoro predstavený nový OS X 10.11.4 a mobilný operačný systém iOS 9.3. Najmä druhý menovaný prinesie viacero noviniek, nie je preto vylúčené, že sa ich Apple rozhodne dnes na pódiu predstaviť.

Živý prenos

Apple už tradične poskytne z predstavovania noviniek živý prenos. Sledovať by ho malo byť možné priamo na stránkach kalifornskej firmy. Majiteľom Apple TV spoločnosť pre tento účel pripravila samostatnú aplikáciu.

Pridajte sa k nám na Facebooku. FACEBOOK FANPAGE
Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.