Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Apple predstavil nový iPhone. Zaujme výkonom i cenou

Nový model si ponecháva starý dizajn, výrazne však narástol výkon a zlepšil sa fotoaparát.

Ponuku smartfónov kalifornskej firmy dopĺňa úplne nový 4-palcový model nazvaný iPhone SE. Množstvo zákazníkov bolo podľa Applu sklamaných, keď spoločnosť v roku 2015 predstavila 4,7-palcový iPhone 6 a 5,5-palcový iPhone 6 Plus, no žiadny 4-palcový model.

Nový iPhone vyzerá ako iPhone 5s. V ponuke bude v štyroch farbách 4fotografie v galérii Nový iPhone vyzerá ako iPhone 5s. V ponuke bude v štyroch farbách

Podľa Applu mnoho ľudí dlho požadovalo nový menší iPhone a vypovedali o tom i predaje. Len v roku 2015 Apple predal viac ako 30 miliónov 4-palcových iPhonov. Nové modely totiž vraj boli pre niektorých až príliš veľké.

video:

Apple ukázal menší iPad Pro: Neuveriteľný výkon v tele iPadu Air
Apple ukázal menší iPad Pro: Neuveriteľný výkon v tele iPadu Air

Je pozoruhodné, aké parametre dokázal Apple po roku vtesnať do tela iPadu Air.

Plnohodnotný výkon

Dizajn iPhonu SE sa vizuálne veľmi nelíši od iPhonu 5s, pribudla však ružová farba. Pre majiteľov je k dispozícii senzor odtlačkov prstov Touch ID a Apple Pay, telefón však podľa všetkého nedisponuje technológiou 3D Touch.

Výkon iPhonu SE sa rovná iPhonu 6s a 6s Plus 4fotografie v galérii Výkon iPhonu SE sa rovná iPhonu 6s a 6s Plus

Apple podľa očakávaní vybavil iPhone SE procesorom A9 – rovnakým, aký poháňa aktuálne modely iPhone 6s a 6s Plus. Nový iPhone má teda v porovnaní s iPhonom 5s dvakrát väčší výpočtový a trikrát väčší grafický výkon. Oproti predchodcovi sa zlepšila i výdrž na batériu.

Rozpútal práve Apple ďalšiu veľkú vojnu?
Rozpútal práve Apple ďalšiu veľkú vojnu?

Ján Trangel komentuje Pozornosť výrobcov sa konečne presunie aj na menšie mobily.

Pokračovanie článku pod reklamou videoreklama

12-megapixelový fotoaparát

Nový iPhone dostal 12-megapixelový fotoaparát s podporou 4K videa, spomalených záberov a živých fotografií známych z najnovších iPhonov. Ide s najväčšou pravdepodobnosťou o veľmi podobný, alebo rovnaký fotoaparát, aký sa nachádza v iPhone 6s.

Parametre iPhonu SE v skratke 4fotografie v galérii Parametre iPhonu SE v skratke

Najlacnejší iPhone

Apple sa pochválil, že iPhone SE je najlacnejším novým modelom iPhonu, aký doposiaľ spoločnosť predávala. V hotovosti bude stáť 399 dolárov v prípade 16 GB a 499 dolárov v prípade 64 GB modelu. Tieto ceny sú ale uvedené bez DPH, ktorá sa v USA tradične pripočítava v závislosti od federálneho štátu.

V Európe sú ceny s daňou výrazne vyššie, konkrétne 489 eur za menší variant a 589 eur za iPhone SE s väčšou vnútornou pamäťou.

Netreba sa radovať, nový iPhone SE bude v Európe o dosť drahší
Netreba sa radovať, nový iPhone SE bude v Európe o dosť drahší

Európske ceny sú vyššie než tie americké, aj keď sa pripočíta daň.

Objednávky začnú 24 marca a iPhone SE by mal byť dostupný už o týždeň neskôr. Spočiatku bude k dispozícii v 12 štátoch, no do konca mája by ho chcela kalifornská firma ponúkať v 110 krajinách sveta.

Aktuálna ponuka iPhonov a ceny paušálov v USA. iPhone 5s v nej už nenájdete 4fotografie v galérii Aktuálna ponuka iPhonov a ceny paušálov v USA. iPhone 5s v nej už nenájdete

V ponuke zostávajú popri iPhone 6s a 6s Plus aj staršie modely iPhone 6 a 6 Plus. Naopak iPhone 5s z nej vypadáva, iPhone SE tak zostáva jediným aktuálne predávaným 4-palcovým modelom.

Najbližšieho pol roka sa ponuka smartfónov kalifornskej firmy veľmi pravdepodobne meniť nebude. Na jeseň však Apple takmer určite predstaví očakávaný iPhone 7 a 7 Plus. Je pravdepodobné, že iPhone 6 a 6 Plus tak z ponuky zmiznú a ich miesto nahradia modely s „eskom“ v mene.

Ak by ste si zajtra mali objednať nový iPhone, ktorý by to bol?

15 %
9 %
50 %
10 %
13 %
1 %
Celkovo hodnotilo: 3727

Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.